Loading…

Ženský rekord trati padl o 5 a půl minuty

26. February 2023
Barbora Jíšová překonala 3 roky starý rekord trati o neuvěřitelných 5 a půl minuty. K vidění byla ale celá řada skvělých výkonů a překonání osobních rekordů.

Startujeme

Celkem 186 běžců a běžkyň vystartovalo do historicky čtrnáctého půlmaratonu VAŠÍ LIGY a všichni se také dostali v pořádku do cíle.

Následoval doprovodný závod na 5 km, kterého se zúčastnilo celkem 31 účastníků.

Z toho bylo 27 běžců a 4 pěší, kteří svižnou chůzí zdolali 5 km za necelý 51 minut :)

Nejlepší půlmaratonci

První v cíli byl Jaroslav Blažek, který zdolal trať měřící 21 km a 97,5 m za 1:12:40, čímž zaběhl druhý nejrychlejší čas historie našeho závodu. Druhého v kategorii běžců do 40 let za sebou nechal o více než 5 minut. Byl jím Jan Dubec (1:18:04). Ten doběhl ve skupince 5 pronásledovatelů, kteří byli v cíli v rozmezí 19 vteřin. Součástí skupinky byl i třetí v kategorii Roman Trtek (1:18:11).

Jen necelé 2 minuty za vítězem zaostal vítěz kategorie 40-49 let Michal Koš. Celkově byl v čase 1:14:39 druhý a zaběhl desátý nejrychlejší čas naší trati. Další dva běžci v pořadí této kategorie byli v již zmíněné pětičlenné skupince pronásledovatelů. Celkově třetí a druhý v kategorii byl Roman Mazůrek (1:17:55) a bronz v kategorii bral Ricardo Goncalves (1:18:08).

Nejrychlejší čas mezi běžci v kategorii 50+ zaběhl Roman Skala (1:26:41). Stříbro získal za čas 1:28:54 Petr Wacke a mezi nejlepší 3 se dostal ještě Zbyněk Adamec (1:31:44).

Velmi rychle běžely ženy. Druhá v pořadí Tereza Vondráčková (1:23:19) překonala dosavadní rekord trati Magdy Horké o 24 vteřin, ale ani to jí na vítězství nestačilo. Barbora Jíšová totiž zaběhla čas 1:18:14. Byla celkově 7. i v konkurenci mužů a ženský rekord trati vylepšila o 5 a půl minuty! Třetí byla Eugenia Boffo (1:26:08) a i ta se vešla mezi 10 nejlepších časů historie. Konkrétně 8. nejrychlejší.

Dana Klempířová (1:31:30) zvítězila mezi ženami v kategorii 40-49 let. Druhé místo v této kategorii si vyběhla časem 1:33:13 Barbora Nováková. A třetí byla Eva Drábeková (1:37:08).

V kategorii běžkyň 50+ si časem pod 1:45:00 vyběhla vítězství Katarína Třísková (1:44:37). Na stříbrnou pozici vystoupala Lenka Bayerová (1:52:08). A bronz získala za čas 1:56:24 Magdalena Švestková.

V kategorii běžců 60+, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, zaběhli nejlepší časy Pavel Frič (1:45:03) mezi muži a Alena Kočová (2:07:16) mezi ženami.

Nejlepší na 5 km

Součástí závodu byl také běh na 5 km. První 3 v pořadí dělilo jen 28 vteřin, když zvítězil Rastislav Srnánek (21:45) před Nicem O'Neillem (17:26). Třetí byl Aleš Kule (17:39).

Mezi ženami zvítězila na 5 km Martina Dubská (21:45). Druhá byla Iva Fischerová (23:56) a třetí Denisa Čermáková (24:30).

Díky a na viděnou v březnu

Díky všem, kteří se nezalekli ochlazení teplot a ranního sněžení a dorazili na náš Zimní půlmaraton. Věřím, že jste si to užili alespoň jako my - nebo snad o trochu víc, protože nám byla při měření dost zima :)

Díky patří také našim parterům, kterými pro půlmaraton jsou pivovar Moucha, Lifefood, Top4Running, bowling Radava, Mercuria Laser Game a Studio Cíl.

S díky nesmíme zapomenout také na vodiče, kteří byli mimo jednoho z řad Plzeňských Tempo Makers a domohli vám k lepším výkonům. Byli v sestavě: Petr Šnábl (1:30), Bohouš Bílý (1:40), Pavel Čvančara (1:45), Jan Škach (1:50) a Petr Bláha (2:00).

Petr

Petr
Petr Lundák - Vrchní běhna

Discuss the article

Jan Kaplan
Jan Kaplan - Ahoj, díky vodičům kamarádům a všem organizátorům se podařil osobák, Díky a těším se zase příště. :)

27. February 2023, 07:49

Filip Sklenář
Filip Sklenář - skvělý závod jako vždycky, padl i nový PB !! Díky moc a těším se zase za měsíc ;)

27. February 2023, 09:09

Jan Dubec
Jan Dubec - Taky jsem si dal PR o 2,5 minuty.

Eva Drábeková
Eva Drábeková - Ahoj, super závod, moc jsem si ho užila! :) Tohle byl můj první závod v životě, long trasy běhám krátce, začala jsem na podzim, tak mě i velmi překvapilo, že jsem si zde zlepšila čas z 1h:57 na osobák 1:37:08 a to díky úžasné a přátelské atmosféře, skvělým vodičům a účastníkům závodu, kteří mě táhli a všem lidem co kolem fandili! Díky za tuto skvělou akci a těším se na další! :)

27. February 2023, 13:22

Image 1
Ondřej Jílek - Super zavod, diky za skvelou organizaci, poprve na pulmarotonu vasi ligy. taky padl osobak o vice jak 2m. takze naprosta spokojenost.

27. February 2023, 13:50

Image 1
Darina Noviková - Díky za skvělou práci vodičů, osobák padl:-)

28. February 2023, 11:46

Image 1
Martin Šandera - Dělal jsem zajíce v zadnější části startovního pole. Nicolas Poláček si vylepšil osobák o necelých 14 minut, Táňa Šmejkalová o víc jak 12 minut. Prostě trasa vhodná pro osobáky.

28. February 2023, 12:08

Image 1
Dana Klempířová - Ahoj,také ja dekuji za parádní organizaci..běžela jsem na čas půlmaraton poprvé,takže ze zlaté v kategorii mam obrovskou radost..Mými tahouny byli Zbyněk Adamec a Jan Jirovský,kterým moc dekuji.Běželo se mi báječně.🤩…tak tedy také osobak a určitě se zase prihlasim.

28. February 2023, 14:53

Eva Hacaperková
Eva Hacaperková - Ahoj, též jsem si o 10 minut vylepšila osobák díky super trati :-) Díky za bezva organizaci! :-)

2. March 2023, 08:45

Peter Sokyra
Peter Sokyra - Osobak je tam. Dlhsie trate beham pravidelne, ale vyhliadkovym tempom. Osobaky behavam len u vas. Ten povodny bol z minuleho roku tiež s vami.

3. March 2023, 06:58