Loading…

Výsledek finále 202:143

12. February 2024
Finále skončilo poměrem 3:2 na sety, ale hlavně pro diváky bylo zajímavější skóre tepové frekvence obou hráčů. Petr Vosátka s úsměvem na rtu dosáhl maximální tepovky 143, Ondra Zelenka s jazykem na vestě se dostal přes 200 :)

Vypadalo to na ideální turnajový počet 16 účastníků. Nakonec ale 2 odhlášky znamenaly úbytek na 14 hráčů. Ti byli rozděleni do 4 skupin a následně všichni postoupili do pavouka o vítězství. Největší favorité turnaje, vítězové skupin A a B Petr Vosátka a Ondra Zelenka, postoupili rovnou do čtvrtfinále. Zbylých 12 čekal osmifinálový zápas navíc.

Prohraní osmifinalisté si zahráli o titul žumpakrále. Ten vybojoval Láďa Mrázek.

Ženy si spravedlivě zahrály ve svém posledním zápase o zlato i bronz. V zápase o celkové 5. místo porazila Irča Helusová Evču Janečkovou a brala zlato. Ženský bronz získala Jana Bednaříková, když dokázala v přímém souboji o celkové 11. místo porazit Verču Novákovou.

Mezi nejlepší 4 se hned na svém prvním turnaji dostal Standa Kastner. Na víc než 4. místo to ale nestačilo. Bronz si dle papírových předpokladů pohlídal Tomáš Holub.

Turnaj vyvrcholil úžasným finále. V něm si Petr Vosátka dal za cíl dostat Ondru Zelenku nad 200 tepů za minutu. To se mu nakonec za mohutného povzbuzování všech ostatních v pátém setu podařilo. On sám se dostal na maximálně 143 tepů. Zápas samotný však nabídl vyrovnanější souboj a Ondra si málem dokázal vyběhat zlato. Nakonec však Petr přeci jen zvítězil a bral třetí zlato ze 3 turnajů VAŠÍ LIGY za poslední 2 měsíce ve 3 různých městech (Brně, Praze a Plzni).

Díky všem, že jste dorazili. Věřím, že jste si dobře a dost zahráli a těšit se budu na viděnou na dalším turnaji v sobotu 20. dubna.