Loading…

Šťavnatý závod

23. May 2024
Ve středu 22. května se uskutečnil již devátý trail VAŠÍ LIGY v Modřanské rokli. Počasí bylo ideální a běžci si tak mohli naplno vychutnat krásně zelenou Rokli. Někteří závodníci si zde odbyli svoji trailovou premiéru a i pro ně to bylo dost šťavnaté :)

Všichni na startu i v cíli

Celkem 86 běžců a běžkyň se vydalo na trasu dlouhou 15 km do Modřanské rokle. O 10 minut později je následovala o něco menší skupinka 72 účastníků, kteří zvolili kratší trať na 8,5 km. Skvělé je, že nikdo nevzdal a všichni se dostali v pořádku do cíle.

Nejlepší na 8,5 km

Jako první se v cíli objevil Martin Balous. Na trase se zdržel jen 38 minut a 48 vteřin. Matúš Hazucha (40:27) byl celkově sice "až" na čtvrtém místě, ale v kategorii do 40 let byl na stříbrné pozici. Přesně o minutu za Matúšem proběhl cílem třetí v kategorii Tomáš Kučák.

Klára Kačerovská (39:57) byla i v konkurenci mužů na celkovém druhém místě a mezi ženami bezpečně zvítězila. Ale ani na druhou a třetí ženu jsme nemuseli čekat příliš dlouho. Druhá doběhla Tereza Javůrková (41:50) a třetí Eva Buriánková (42:07).

Nejlepším běžcem v kategorii 40+ byl celkově třetí Richard Barcal (40:18) a byl jediným Čechem na stupních vítězů v této kategorii. Druhý byl totiž Francouz Pierre Costiou (41:06) a třetí Ital Lorenzo Ghislanzoni (42:20).

Zajímavostí je, že 9 nejrychlejších běžců v celkovém pořadí se umístilo mezi nejlepší trojicí ve své kategorii. Už se tak čekalo jen na nejrychlejší ženy v kategorii 40+. A doběhli v rychlém sledu za sebou. Zvítězila Radana Hušáková (49:56) jen o 5 vteřin před druhou Andreou Šulákovou (50:01). Na děleném třetím místě pak doběhly Monika Narovcová a Oliva Horová (50:50).

Podíváme se také na nejlepší běžce ve věkových podkategoriích, které na místě samostatně nevyhlašujeme. Mezi běžci 50-59 let zaběhl nejrychlejší čas Radek Fencl (50:05). Ve stejné věkové kategorii mezi ženami byla nejrychlejší již zmíněná Oliva Horová. Nejrychlejší čas běžců starších 60 let si připsal Pavel Švácha (59:21).

Nejlepší na 15 km

První běžcem, který zdolal nástrahy trati na 15 km, byl Jan Mrázek. Trvalo mu to 1 hodinu a 3 minuty přesně a zvítězil tak v kategorii 40+. Ve stejné kategorii se mezi nejlepší 3 dostali ještě Tomáš Kutmon (1:07:48) a Ondřej Pangrác (1:08:36).

Vojta Illner (1:04:42) byl celkově druhý a zvítězil v kategorii do 40 let. Stříbro v kategorii si vyběhl Jakub Veselý (1:05:43) a bronz Šimon Havíř. Tomu se povedl slušný kousek, když se startovním číslem 77 zaběhl čas 1:07:07. Náhoda nebo je 7 jeho oblíbeným číslem? :)

Mezi ženami suverénně zvítězila Ester Šlechtová (1:18:45). Druhé místo si vyběhla Jana Fataciunová (1:21:02) a třetí v kategorii do 40 let byla Žaneta Kolenská (1:25:50).

Nejkratší dobu z běžkyň v kategorii 40+ zdržela Pavla Konečná (1:24:37). O necelé 4 minuty déle byla na trati druhá v kategorii Jane Štěrbová (1:28:36). A mezi nejlepší 3 se vešla ještě Lenka Bartošová (1:30:01).

Díky a brzy na viděnou

Děkujeme vše, kteří na závod dorazili a budeme se těšit na viděnou na dalším trailovém závodě VAŠÍ LIGY ve středu 12. června, kdy se uskuteční další krásný trail, Zlíchovskými vyhlídkami. Do té doby se můžeme potkat také na startu našeho každoměsíčního závodu na 5 a 10 km v Braníku (středa 29. května) a naší letošní novince, kterou je Štafeta 4 × 5 km (středa 5. června).

Poděkování patří také partnerům našich trailových závodů: pivovar Moucha, Lifefood, Top4Running, Bowling Radava, Mercuria Laser Game a Studio Cíl.