Loading…
Poslední závod v sezóně

Listopadový závod ukončil letošní běžeckou sezónu VAŠÍ LIGY. Derniéry pro rok 2022 se zúčastnilo 208 běžců.

Poslední letošní start

Do posledního letošního závodu na 10 km vyběhlo 130 běžců.

O 5 minut později je následovalo 78 běžců na poloviční trati, 5 km.

Nejrychlejší na 5 km

Stanislav Dvořák byl prvním běžcem v cíli. Zvítězil v čase 17:16. Druhý v kategorii do 40 let, Jakub Habr (18:34) byl až na celkovém pátém místě. A mezi nejlepší v kategorii se vmáčkl ještě celkově sedmý Filip Jáč (18:54).

Velmi vyrovnaně doběhla do cíle první trojice běžců v kategorii 40+. Z vítězství se radoval celkově druhý Michal Dražan, který si navíc časem 17:34 zaběhl osobní rekord. Druhý Vítězslav Král (17:46) byl o 12 vteřin za ním. A dokonce jen dalších 6 vteřin jsme čekali na třetího v kategorii, Jiřího Kadlece (17:52).

Podobně vyrovnaný závod to byl i mezi prvními třemi ženami. Dělilo je jen 28 vteřin. Vítězkou závodu na 5 km se stala Monika Hrachovcová (18:59). Druhá doběhla Lenka Hnízdová (19:20) o 7 vteřin před třetí Míšou Eliášovou (19:27).

Lenka Kotecká (21:01) byla celkově pátou ženou, ale zvítězila v kategorii 40+. Do dalších 40 vteřin za ní byly v cíli i druhá Mirka Francová (21:28) a Klára Šafránková (21:41).

Lubomír Jokel (19:38) zaběhl nejrychlejší čas z běžců ve věku 50-59 let. Nejrychlejší ženou ve stejné věkové kategorii byla Jaroslava Pokorová (23:48). Mezi běžci 60+ byli nejrychleji v cíli Jaroslav Hejzlar (21:27) a Štěpánka Vitovská (27:13). Tyto kategorie na místě samostatně nevyhlašujeme, ale jsou součástí kategorie 40+.

Nejrychlejší na 10 km

V čase 32:40 zvítězil na 10 km Matěj Zima. Druhým běžcem v cíli byl Lukáš Nevařil (33:14) a třetím Jaroslav Píšek (34:57).

Celkově čtvrtý nejrychlejší čas dne si připsal Daniel Kupidlovský (35:04) a zvítězil v kategorii 40+. Druhý v této kategorii byl Jiří Kabelka (35:42), člen našeho klubu stovkařů pro běžce, kteří mají více než 100 účastí na našich závodech. Třetí místo si vyběhl Jiří Bradáč (37:45).

Velmi rychle běžela také nejlepší žena na 10 km Kateřina Kratochvílová Kriegelová (37:52), která se na naši trať vrátila po více než 4 leté pauze. Druhá v pořadí byla Natálie Vašíčková (39:19) a třetí Klára Kohoutová (39:34).

Kategorii 40+ vyhrála na 10 km Martina Bradáčová (42:04). Druhá doběhla do cíle v této kategorii Svatoslava Kacířová (42:41). Pro další medaili z našich závodů si doběhla třetí Petra Davídková (45:05).

Po dlouhé době jsme měli také účastnici v kategorii do 15 let na 10 km. Bezpečně tak zvítězila Ema Padeová (45:13).

V nevyhlašované kategorii 50-59 let zaběhli nejrychlejší čas Dušan Bartoš (40:41) mezi muži a Lenka Bayerová (48:17) mezi ženami. U běžců 60+ to byli Jan Kozák (47:19) a Anna Křepelová (55:52).

Děkujeme a na viděnou v roce 2023

Děkujeme všem běžcům za přízeň v letošním ročníku našich závodu. Více o právě ukončeném ročníku 2022 se dočteš zde. Poděkovat bychom chtěli také našim letošním partnerům. Byli jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Na viděnou se budeme těšit na Nový rok!

Petr

Petr
Petr Lundák - Vrchní běhna

The nearest similar event

Discuss the article

Please sign in to post your comments . Do not have an account on website? Sign up now!

Similar articles

Nej sezóny 2022 běžeckých závodů VAŠÍ LIGY
28. November 2022

V sobotu jsme ukončili posledním závodem sérii 12 závodů na 5 a 10 km VAŠÍ LIGY v Braníku. Pojďme se podívat na některá nej sezóny.