Loading…

Ideální trail

15. June 2023
Polojasno až jasno, ne příliš horko, ne příliš sucho, ne příliš mokro. Prostě ideální běžecké počasí provázelo letošní Trail Zlíchovskými vyhlídkami VAŠÍ LIGY, který přilákal 138 běžců. A jak řekl Jenda Širl: "mělo to všechno, i krávu na trati".

Startujeme

Před startem jste se mohli rozehřát při rozcvičce s Tomem.

Poté vyběhlo do závodu na 14 km 69 běžců. Tentokrát bez startovního výstřelu, abychom nevyrušili koně převalského pasoucí se opodál.

Stejně početné startovní pole následovalo na 7 km o 10 minut později.

Nejlepší na 7 km

Nejrychleji se s nástrahami trati poradil Francouz Pierre Costiou, který 7 km zdolal za 31:57. O 1 min a 40 vteřin za ním proběhl cílem Jiří Kazda (33:37). A bronz si vyběhl nejmladší účastník závodu Milan Štajgr, který za stříbrným Jirkou zaostal přesně o 2 minuty.

Hned za první trojicí proběhla cílem nejrychlejší žena závodu Karolína Hejlová (35:43). O 2 minuty po ní měla hotovo druhá Alexandra Fraňková (37:43). A třetí místo si vyběhla Martina Jansová (39:20).

V kategorii běžců nad 40 let zvítězil celkově pátý Jan Purkrábek (36:21). Druhý byl Miroslav Frost (36:57) a třetí Petr Přerost (39:10).

Eva Drábeková jako jediná dokázala navázat na své vítězství v kategorii z našeho předchozího trailu v Modřanské rokli. Zvítězila znovu, v čase 37:24. Za svými zády nechala druhou Sylvii Hrádockou (40:20) a třetí Radanu Hušákovou (41:37).

Ještě se společně podíváme na kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme. Mezi muži zaběhl nejrychlejší čas Milan Roštejnský (39:53). Mezi ženami potom celkově druhá ve 40+ Sylvia Hrádocká.

Nejlepší na 14 km

Jako první se v cíli závodu na 14 km objevil Jakub Čtvrtníček (58:04). Společně s druhým Tomášem Machem, který doběhl jen o 5 vteřin za ním, byli jediní, kdo se vešli se svým časem pod hodinu. Třetí místo bral Tomáš Müller (1:02:12).

Nejlepší 3 v kategorii 40+ doběhli v těsném sledu za sebou. Zvítězil Michael Smith (1:04:27) před Janem Hušákem (1:05:48) a Ondřejem Pangrácem (1:06:52), který tak obhájil bronzovou medaili z Modřanské rokle.

Mezi ženami zvítězila jasně Lucie Davidová (1:07:01), když za sebou druhou v pořadí Simonu Šimůnkovou (1:12:36) zanechala o více než 5 minut. Mezi nejlepší 3 se vešla ještě Adéla Šeflová (1:13:40).

Další zlatou medaili do sbírky přidala Blanka Lochmanová (1:15:35), která zvítězila v kategorii 40+. Jako druhá v této kategorii a zároveň nejlepší mezi běžkyněmi 50-59 let doběhla do cíle Renáta Pazderová (1:16:27). Třetí byla Hana Riegerová (1:17:48).

Nejrychlejším mužem v nevyhlašované kategorii 50-59 let byl Aleš Princ (1:05:48) a v 60+ Jan Kozák (1:23:54).

Díky, díky, díky

Děkujeme všem účastníkům, kteří dorazili na náš historicky pátý závod Trail Zlíchovskými vyhlídkami. Na dalším trailu se uvidíme v sobotu 9. prosince Do Háje.

Díky také všem divákům včetně již zmíněné krávy přes cestu :)

Děkujeme také našim partnerům, kteří věnovali ceny do tomboly a pro nejlepší v závodě. Byli jimi pivovar Moucha, Lifefood, Top4Running, Bowling Radava, Mercuria Laser Game a Studio Cíl.