Loading…

Dát šanci a pak zaříznout

18. April 2023
I v dubnu se sešla prima parta na Braníku, aby si užila večer plný badmintonu a zábavy. Během večera se událo plno zajímavých akcí, pojďme si je tedy připomenout a zrekapitulovat, kdo si odvezl domů cenné kovy.

Začátečníci & mírně pokročilí

Tuto skupinku jako téměř vždy musím pochválit, jelikož hráči dorazili v plném počtu :-)

V mírně pokročilých bylo 10 nebojácných žen, které se snažily probojovat do vrchního pavouku. Nakonec se to podařilo 3 z nich, ale Janči Zárybnické tento postup utekl o 4 míče, které ji chyběly. S Martinem Tkáčem měli shodně 3 vyhrané sety, ale nekonec rozhodoval vzájemný zápas. Všichni věříme, že příště to už klapne! :-)

3. místo v ženách obsadila Verča Zemanová (celkové 9. místo) a o 1. místo (a o ÚŽASNÉ CELKOVÉ 3. a 4. místo) se utkaly v rozhodujícím zápase Lenka Nedvědová s Kačkou Holmanovou. Úspěšnější byla tentokrát Kačka a odnesla si domů zlatou medaili.

3. nejlepším mužem se stal Ondra Kaderka (kterému se omlouvám za upřímnost na vyhlašovaní - rychleji jsem mluvila nez myslela) a ve finále se potkal Mário Kobida s Pavol Suchý. I když Mário nakonec zlatou medaili nezískal, musím uznat, že stříbrnou medaili přijal velmi vděčně :-)

Středně pokročilí

Ve středně pokročilých bojovalo 18 zlatochtivých borců a 1 neohrožená žena v zastoupení Kristýny Třeškové. Kristy, neboj, podle mě je jen otázku velmi krátké doby, kdy se k tobě přidá některá z mírně ;-)

Ještě víc odvážná než Kristýna byla skupinka 4 mužů, kteří hráli mezi sebou o 16. - 19. místo -> Sami si určili, že budou hrát do 21 bodů na 2 vítězné sety (někdo další jim velmi kolegiálně radil, ať si to dají raději na 3 sety). Někteří z nich to vzali opravdu poctivě a využili několikrát možnosti hrát 3 sety, kde asety končili pravidelně 21:23, 23:25, 19:21... jednoduše maximálním bodovým rozpětím a o 2 míče - tomu se říká pořádně si to užít.

Ve středně pokročilých byla velká konkurence, nicméně do bojů o bronz postoupil Jirka Šimandl a Michal Peca (3.) a finále se odehrálo mezi Radovanem Doleželem (2. místo) a Honzou Hlaváčem (1. místo).

Pokročilí

Pokročilých se sešlo pouhých 11, ale o to zajímavější zápasy proběhly.

V základní skupině se sešel obhájce zlata (nejen) z minulého turnaje Kuba Jícha a nováček na turnajích VL Jáchym Šimko. Jáchymovi se podařilo Kubu překvapit a zvítězit nad ním v obou setech, a tak Kuba postupoval "až" z druhého místa. Oba se potkali následně ještě ve skupině o celkové pořadí, nicméně nyní byl Kuba připravený a Jáchymovi prohru vrátil.

Jestli někdo připravoval o nervy soupeře, tak to byl tentokrát Honza Brokeš, který hned 3 soupeřům dal vždy šanci na výhru, ale jakmile polevili touhle krásnou vidinou, tak Honza toho hned využil a nekompromisně zápas otočil a vyhrál sety za sebou s dvoubodovým rozdílem! Západy tak končily: 11:9 a 11:9; 12:10 a 12:10; 12:10 a 12:10. Soupeři z toho byli poněkud zoufalí a pomalu začali mluvit o magii..

Nicméně zlatou medaili nakonec vybojoval neporazitelná Honza Brokeš, se stříbrem se musel spokojit Kuba Jícha a bronz vybojoval šikovný nováček Jáchym :-)

Poděkování

Velké díky patří všem hráčkám a hráčům za jejich účast, bez které by turnaj nebyl. Velmi si vážím každého jednotlivě, ať už se jedná o novou tvář, která projeví důvěru a turnaj vyzkouší, nebo o věrného hráče, který se účastní turnaje pravidelně.

Dále patří nemalé poděkování Ivce a Zdeňkovi, kteří mi na turnaji pomáhali, a bez kterých by turnaj neproběhl tak plynule :-)

Velká vděčnost patří i sponzorům, kteří jsou natolik úžasní a poskytli opět báječné ceny - oblíbená piva od Pivovar Moucha, která jsou mezi hráči velmi populární a musím je tudíž vždy bedlivě hlídat, aby mi zbyla na vyhlášení. V neposlední řadě děkuji za dárkové poukazy od Mercuria Laser Game.  Díky patří i e-shopu Badminton-point, který mě na poslední chvíli zachránil a dodal péřové míče na turnaj :-)

Každé spolupráce si velmi vážím!

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout na Facebooku.

Pozvánka na Sportkemp VAŠÍ LIGY

Co s námi v létě potrénovat na Sportkempu Akce se koná 5. - 9. července 2023 (středa-neděle) v Rakovníku. Tréninky pod vedením trenéra, soutěže týmů a možnost vyzkoušet spoustu různých sportů. Součástí jsou také dopolední badmintonové tréninky pod vedením mistrů republiky Standy Kohoutka a Michal Světničky.

Pro účastníky turnaje máme speciální slevu 300 Kč. Platí jen při přihlášení do konce dubna. Využiješ, když si o ní napíšeš na petr.lundak@vaseliga.cz.

Příští turnaj

Květnový turnaj se uskuteční 20. května na obvyklém místě, ale V NOVÉM ČASE!!! Od května budou turnaje probíhat od 18 hodin! Dejte si prosím na to pozor, ať nepřijdete o hodinu později ;-) Přihlásit se můžete  tady.