Loading…

Běžecký masakr Zbraslavskou pilou

9. April 2023
Poprvé se běžel závod Zbraslavská pila. Na Velký pátek čekalo běžce velké převýšení. Konkrétně 500 m na 7 km a 1 000 na 14 km. Běžci si s tím poradili skvěle a v cíli ani nebylo slyšet moc nadávek :)

Startujeme

Na Velký pátek vyběhlo 85 běžců na trať měřící 14 km. Čekala je porce 1 000 výškových metrů nahoru a dolu v 6 výbězích a sebězích. Poloviční trať přilákala dalších 63 účastníků.

Nejlepší na 7 km

Prvním běžcem v cíli, který zdolal nástrahy Zbraslavské pili, byl Jonáš Kopecký. Ten zaběhl 7 km s převýšením 500 m za 40:28. Přesně o 2 minuty zpět byl druhý Jiří Šíma. A pro bronz si doběhl David Šubrt (42:47).

Jan Hušák, který byl celkově čtvrtý, zvítězil mezi běžci v kategorii 40+ časem 43:20. Druhý v této kategorii byl Pavel Žlábek (45:56) a třetí Jan Habr (46:48).

Ani na první ženu jsme nemuseli čekat příliš dlouho. Byla jí neslyšící reprezentantka v orientačním běhu Anna Pangrácová. Díky ní se závod dostal i do zpráv pro neslyšící na ČT2 (v čase 6:25). Celkově byla desátá v čase 49:34. Druhá v kategorii do 40 let Nina Větrovská (59:08) zaostala za vítězkou o 9 a půl minuty. Jen těsně se nevešla pod hodinu třetí Pavla Fejfárková (1:00:33).

První tři ženy v kategorii 40+ dělilo jen 21 vteřin. Nejvíce sil v závěru měla Hana Riegerová (55:02), druhá byla Sylvia Hrádocká (55:14) a třetí Radana Hušáková (55:23).

Pavel Morav (50:03), byl nejrychlejším mezi běžci ve věku 50-59. Mezi ženami ve stejném věku to byla Sylvia Hrádocká, která byla zároveň druhá v celkové kategorii 40+. Mezi běžci 60+ zaběhli nejrychlejší čas Pavel Švácha (1:03:38) a Jaroslava Marounková (1:18:31).

Nejlepší na 14 km

V neuvěřitelném čase 1:16:47 zvítězil na 14 km Zbyněk Kudrna. Průměr na kolo tedy měl 38:23 a tím by zvítězil i na 7 km. Druhý Michal Vokrouhlík se běžel spolu se Zbyňkem celé první kolo, ale hned od prvního stoupání druhého kola už na něj nestačil. Třetí místo v kategorii 40+ bral Jan Herda (1:24:24).

V kategorii do 40 let zvítězil celkově třetí Marek Bergauer (1:23:02). Španěl Santiago Berenguer (1:28:03) si vyběhl stříbro v kategorii. Mezi nejlepší 3 se dostal ještě Adam Bečka (1:31:22).

Mezi ženami zvítězila Martina Bochenková (1:42:05). Druhá v kategorii do 40 let Lenka Bubeníková (1:50:10) na ní ztratila více než 8 minut. A třetí skončila Vendula Melicharová (1:55:42).

V kategorii 40+ doběhla do cíle jen Blanka Lochmanová. S časem 1:45:29 byla celkově druhá mezi ženami.

V kategorii běžců 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, byl nejrychlejší Jan Němec (1:33:14).

Díky a na dalších trailech ahoj

Děkujeme za účast na premiérovém závodě Zbraslavská pila! Věřím, že jste si to všichni užili alespoň jako my. Budu se těšit na viděnou na dalších našich letošních trailech, které se uskuteční 24. května v Modřanské rokli a 14. června na Zlíchově.

Děkujeme také našim partnerům, kteří věnovali ceny do tomboly a pro nejlepší v závodě. Byli jimi pivovar Moucha, Lifefood, Top4Running, Bowling Radava, Mercuria Laser Game a Studio Cíl.

Petr

Petr
Petr Lundák - Vrchní běhna

Discuss the article

Matěj Rašovský
Matěj Rašovský - Byl to nádherný závod kousek od Prahy! Supr převýšení, technická trať. Díky za skvělý zážitek!

9. April 2023, 19:24