Rekordní půlmaraton

30. Říjen 2023
Nejen že byl v podání Tomáše Kožáka zaběhnut nejrychlejší půlmaratonský čas našeho závodu, ale také přilákal Podzimní půlmaraton VAŠÍ LIGY nejvyšší účast v historii závodu.

Startujeme

Patnáctý půlmaraton VAŠÍ LIGY přilákal rekordní účast 260 běžců a jen 4 z nich závod nedokončili...

A rekordní nebyla jen účast, ale i čas vítěze. O více než 1 minutu rekord trati překonal Tomáš Kožák, který bral zlato za čas 1:10:30. V kategorii do 40 let získal stříbro Jaroslaw Kożdoń. Jeho čas 1:13:29 se vešel to top 10 časů našeho závodu. Konkrétně mu patří 9. příčka. Třetí místo v kategorii si vyběhl Jiří Václavík (1:14:50).

Třetí nejlepší výkon naší trati zaběhl Vladimír Srb (1:12:02). Celkově doběhl druhý a zvítězil v kategorii 40-49 let. Druhé místo v této kategorii si za výkon 1:13:52 zasloužil Vojtěch Bližňák. A mezi nejlepší 3 se vešel ještě Pavel Čekan (1:18:39).

Mezi muži v kategorii 50+ zvítězil suverénně Slávek Švejdar (1:22:45). Druhého v kategorii Petra Watzkeho (1:29:48) nechal za sebou o více než 7 minut. Těsnější to bylo mezi druhým a třetím, když Radek Skála (1:30:12) zaostal za Petrem jen o 24 vteřin.

Ani ženy se nezůstaly pozadu, co se týče rychlých časů. Anna Hill zaběhla druhý nejrychlejší čas trati 1:23:05 a zvítězila. Natálie Vašíčková si vyběhla stříbro za pátý nejlepší čas historie závodu 1:24:23. Třetí byla Anežka Křížová (1:27:16).

Těsně pod vysněných 1:30 se dostala Klára Malíková (1:29:58) a zvítězila mezi ženami v kategorii 40-49 let. Druhá byla Barbara Bencová (1:33:02) a třetí Kateřina Rottová (1:34:36).

O necelých 8 minut zvítězila v kategorii 50+ Katarína Třísková (1:41:39) před druhou Lenkou Bayerovou (1:49:34). Mezi nejlepší 3 se vešla ještě Iveta Nováková (1:51:42).

Ještě zmíníme nejrychlejšího (a jediného) běžce ve věku 60+. Byl jím Zoltán Izlandy, který půlmaraton zvládl za 1:45:14.

Velké poděkování patří všem vodičům, když většina z nich si odbyla svou vodičskou premiéru. Běželi v tomto složení na fotce zleva: Ondřej Bartoněk (1:35), Míša Steklá (1:50), Marek Bergauer (1:30), Javier Insausti (1:40), Magda Čejková a Dominika Týlová (1:45). Na fotce ještě chybí Jarda Dřevikovský (2:00).

Poděkovat bychom chtěli také partnerům našich půlmaratonů: pivovar Moucha, Lifefood, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Studio Cíl a Fyziokinesis.

A samozřejmě velké díky vám všem, kteří jste na závod dorazili. Těšit se budeme na viděnou na našem posledním letošním závodě na 5 a 10km, který se běží v sobotu 25. listopadu.

Doprovodný závod na 5 km

O 10 minut po půlmaratonu odstartoval také doprovodný závod na 5 km. Celkem se na start postavilo 38 běžců a běžkyň.

Jako první do cíle doběhl v čase 17:13 Štěpán Kačena. Druhý Martin Töpfer zaostal za vítězem jen o 8 vteřin. A pro třetí místo si doběhl Radoslav Hricov (17:58).

Mezi ženami zvítězila Barbora Štěpánková (20:29) před druhou Danielou Vaňušovou (20:37). Třetí místo brala Jana Hubatová-Vacková (22:30).

Celkově čtvrtá mezi ženami doběhla Anežka Kafková (22:37) a zvítězila tak mezi holkami do 15 let. Druhá v této kategorii byla Anežka Hendrichová (26:18).

Mezi kluky do 15 let zvítězil Tomáš Hoffelner (23:36) před Martinem Hendrichem (25:26).

Díky také všem ostatním, kteří se na start závodu na 5 km postavili.