Rekord trati po 3 letech překonán

25. Duben 2024
Necelé 3 roky vydržel rekord trati na 5 km v podání Vojty Nováka. Nyní ho časem 15:30 překonal David Kučera. A k vidění byla celá řada skvělých výkonů. Máme také dalšího člena klubu stovkařů.

271 na startu

Celkem 271 běžců a běžkyň se postavilo na start dubnového závodu na 5 a 10 km VAŠÍ LIGY v Braníku. Delší trať si vybralo 155 z nich.

Dalších 116 účastníků následovalo o 5 minut později, když vystartovali do závodu na 5 km.

Nejlepší na 5 km

Poprvé s námi běžel závod David Kučera a hned z toho je rekord trati na 5 km. Dosavadní rekord z roku 2021 překonal o 2 vteřiny. Nyní tak činí 15 minut a 30 vteřin. Jen o 4 vteřiny za ním proběhl cílem Jiří Procházka a jeho čas je tak třetím nejrychlejším v historii našeho závodu. Čas 16:42 by někdy mohl znamenat i vítězství, ale tentokrát s ním Jeremi Molinaro dosáhl "jen" na třetí místo.

Další medaili z našich závodů si vyběhl Jiří Kadlec. 5 km zdolal za 17:19 a mohl se radovat z vítězství v kategorii 40+. Druhé místo v kategorii si pohlídal Václav Chadim (17:51) před třetím Radkem Dvořákem (18:02).

Velmi těsné to bylo mezi nejlepšími 3 ženami na 5 km. Nejrychlejší byla Anna Roubíčková (18:33) a jen o 9 vteřin za ní proběhla cílem druhá Klára Kačerovská. Dalších 6 vteřin za ní zaostala Míša Eliášová.

Rychlé byly také ženy v kategorii 40+. A nejrychleji z nich běžela Jana Zímová (19:12). Na stupně pro nejlepší 3 se dostaly ještě Eva Drábeková (20:04) a Tereza Mattsson (21:01). Snad se Terky potomek dočkal pohádky, když "musela" zůstat na vyhlášení :)

Tradičně skvěle běžela také Klára Ondráčková. Stihla odběhnout 5 km za 22:42, což je zatím její nejlepší čas s námi. Nebude trvat dlouho a ostatní ženy se mají čeho bát :) Na stupních pro nejlepší běžce do 15 let ji doplnila druhá Sofie Kastlová (37:06).

Podíváme se také do podkategorií, které na místě samostatně nevyhlašujeme. Mezi běžci ve věku 50-59 let zaběhl nejrychleji 5 km Jan Jirovský (19:57). Mezi ženami to pak ve stejném věku nejrychleji stihla Oliva Horová (24:06). Z běžců 60+ běželi nejrychleji Svobodové. Milan (27:57) a s novým kolenem také Cyril (28:19). Oba jsou stejný ročník 1956.

Nejrychlejší na 10 km

Další závod s námi dokázal vyhrát Tomáš Kožák, aktuální držitel nejrychlejšího času na naší půlmaratonské trati. I tentokrát se zapsal do historických tabulek. Jeho výkonu 32:19 na 10 km náleží 10. místo. Druhý byl Michal Burian (33:22) a třetí Josef Drbohlav (33:28).

Celkově pátý doběhl do cíle Vojtěch Bližňák. Časem 33:59 zvítězil v kategorii 40+. Druhé místo bral Daniel Kučera za 34:36. A třetí místo si vyběhl David Dufek (36:07).

V celku pohodlně zvítězila mezi ženami na 10 km Tereza Jagošová (37:57) s náskokem o více než 2 minuty před druhou. Tou byla Regina Procházková (40:19), která naopak o druhé místo musela bojovat. Nakonec třetí Klára Kohoutová jí totiž byla v patách a cílem proběhla jen 2 vteřiny po ní.

Mezi ženami v kategorii 40+ zvítězila Zuzana Kubínová (43:52). Stříbro si vyběhla Lenka Bartošová (46:51) a bronz Ludmila Hobzíková (47:28).

Za zmínku určitě stojí také nejlepší výkony běžců v kategoriích, které na místě samostatně nevyhlašujeme. Z těch ve věku 50-59 let běželi nejrychleji Tomáš Kutmon (37:01) mezi muži a Martina Juráňová (55:45) mezi ženami. A měli jsme také účastníky v kategorii 60+. Tam běželi nejrychleji Čeněk Filingr (37:39) a Anna Křepelová (55:21).

Petra Davídková vstoupila jako osmý člen do našeho klubu stovkařů, kteří s námi odběhli 100 a více závodů. Děkujeme za přízeň!

Děkujeme za účast a brzy na viděnou

Děkujeme všem, kteří si našli cestu na dubnový závod. Brzy se na vás budeme těšit na těchto závodech:

Díky také partnerům našich běžeckých závodů: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.