Květnový závod s Matcha Tea

30. Květen 2024
Šestý letošní závod VAŠÍ LIGY v Braníku přilákal skvělou účast 282 běžců a běžkyň. Na závodě se mohli občerstvit nápojem od našeho partnera Matcha Tea.

Ke startu připravte se

Nezvykle větší účast přilákal závod na 5 km. Celkem do něj vběhlo 87 mužů a 59 žen.

Před nimi vystartovalo do závodu přesně 100 běžců a 36 běžkyň.

Nejlepší na 5 km

Jiří Kopáč byl prvním běžcem, který proběhl cílem. V čase 16:11 zvítězil v kategorii 40+. V těsném souboji o druhé místo byl o 6 vteřin rychlejší Pierre Costiou (17:59) než nakonec třetí v kategorii Richard Barcal. Pierre tak oplatil Richardovi porážku z minulého týdne z Modřanské rokle.

Druhé celkové místo, ale vítězství v kategorii do 40 let, si připsal časem 16:16 Šimon Beránek. A pod 17 minut se dostali také druhý v kategorii Jaroslav Píšek (16:34) a třetí Daniel Havlíček (16:56).

Velmi rychle běžela Gabriela Veigertová. Aktuální držitelka nejrychlejšího času naší trati na 10 km zvítězila čase 17:38. Vyrovnala tak třetí nejlepší ženský výkon naší trati. Nedlouho po ní doběhla také Klára Kačerovská (18:19), která zvítězila na našem závodě v Modřanské rokli, který se konal minulý týden. Mezi nejlepší tři se dostala ještě Yazmin Vallejo (19:05).

V kategorii 40+ se dařilo tradičním účastnicím našeho závodu. Zvítězila Eva Drábeková (19:52). Druhá byla Jana Zímová (20:18) a třetí, při své 101. účasti na našich závodech, Petra Davídková (21:40).

V dětské kategorii do 15 let byl nejrychlejší Přemysl Prokop (22:38). Mezi nejlepší tři chlapce se dostali ještě Martin Hendrich (25:17) a Maxim Neporozhnij (29:38).

Z dívek do 15 let běžela nejrychleji Klára Ondráčková (22:57). Na stupních pro nejlepší tři v závodě ji doprovodily Anežka Hendrichová (28:31) a Tereza Štovíčková (28:38).

Podíváme se také na nejrychlejší v jednotlivých podkategoriích 40+, které na místě samostatně nevyhlašujeme. Mezi běžci ve věku 50-59 let běžel nejrychleji Jan Prokop (18:35). Ve stejném věku mezi ženami si nejrychlejší čas připsala Sylvia Hrádocká (22:26). V kategorii 60+ se nejkratší dobu na trati zdrželi Jan Flaks (21:52) a Štěpánka Vitovská (25:46).

Nejrychlejší na 10 km

Na 10 km se dařilo běžcům, kteří s námi nemají moc odběháno. Ve svém prvním závodě u nás zvítězil Adam Tůma s náskokem 13 vteřin na druhého Faiba Vaccina. Pro něj to byla druhá účast na závodech VAŠÍ LIGY stejně jako pro třetího Jeremiho Molinara (35:30).

Nováčkem v naší sérii na 5 a 10 km byl také vítěz kategorie 40+ Jiří Šíma (36:57). Za ním doběhli ve shodném čase na děleném druhém místě v kategorii Marek Jerie a Vítězslav Plavec (37:48).

Nejrychlejší ženou v závodě na 10 km byla Anna Hill (39:30). Přesně o minutu za ní se dostala do cíle druhá Klára Kohoutová. Třetí místo si vyběhla Petra Dotlačilová (42:52).

Těsnější to bylo v kategorii 40+. Z vítězství se radovala (doslova :) ) Tereza Mattsson (43:10) o 10 vteřin před Zuzanou Kubínovou. Třetí místo brala Lenka Bartošová (46:14).

Podíváme se také do kategorií, které na místě samostatně nevyhlašujeme. Z běžců ve věku 50-59 let běžel nejrychleji Zbyněk Adamec (42:17). Mezi ženami pak Míša Jungová (49:13). Měli jsme také zástupce mezi muži i ženami staršími 60 let. Z nich běželi nejrychleji Pavel Jelínek (48:42) a Anna Křepelová (57:13).

Díky a v červnu na viděnou hned třikrát

Děkujeme všem, kteří si našli cestu na šesté letošní pokračování naší každoměsíční série na 5 a 10 km v Braníku. V červnu se uvidíme hned třikrát:

Poděkování patří také generálnímu partnerovi VAŠÍ LIGY Matcha tea, kteří věnovali jeden nápoj zdarma před závodem nebo po něm všem běžcům. Ti, kdo nevyhráli v tombole, nebo si nestihli koupit na místě, mohou využít kód: VASELIGA, který je na 20% slevu na nákupy na e-shopu www.matchatea.bio.

Díky také našim dalším partnerům běžeckých závodů: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.