Načítám…

Znovu 216

Znovu 216
26. Leden 2020
Pořekadlo "jak na Nový rok, tak po celý rok" zřejmě platí. Protože stejně jako na novoročním závodě, tak i na konci ledna s námi běželo 216 běžců. Náhoda? Uvidíme v únoru :) Navíc se opět běželo velmi rychle!

Na startu i v cíli 216

Na startu i v cíli se objevilo 216 běžců. Všichni tedy závod dokončili. Nejprve vyběhlo do závodu na 10 km 140 běžců.

Následovalo je 76 běžců na poloviční vzdálenost.

Vítáme nové partnery závodu Top4Running a Saucony. Už teď s nimi můžeš začít soutěžit o jedny boty Saucony. Stačí po závodě přidat příspěvek na Instagram s označením #chcivyhratsaucony a #vaseliga. Více informací o soutěži zde. Nepoužíváš Instagram? Tak potom doraz alespoň na 6 našich letošních závodů a boty můžeš vyhrát ve slosování z "pravidelných běhen".

Nejlepší na 5 km

Muži se tentokrát nenechali zaskočit ženou, ale české běžce zastínil Španěl Santiago Berenguer. Zvítězil v čase 17:10. V patách mu byl Jan Svatoň (17:24) a Radovan Demeter (17:50).

IMG_1726.JPG

V osmém nejlepším ženském výkonu trati 18:34 zvítězila Lujza Sláviková a zaostala o 2 vteřiny za svým novoročním časem. Druhá žena lednového závodu byla Tereza Lajdová (20:21). První dvě ale bohužel nemohly zůstat na vyhlášení nejlepších a tak na stupních pro tři nejlepších byla jen třetí Katarína Pomorská (20:47).

IMG_1722.JPG

V kategorii 40+ vládli manželé Lochmanovi. Mezi muži zvítězil Petr v čase 18:15 a nechal za sebou novoročního vítěze této kategorie Pavla Talla (18:31). Mezi nejlepší tři se vešel těsně Martin Kadlec (20:11), když doslova na cílové pásce předběhl čtvrtého Karla Kodra.

IMG_1716.JPG

Mezi ženami v kategorii 40+ brala zlato Blanka Lochmanová (21:20). A na stupních ji doplnily Jana Chocholová (24:15) a Iveta Kašparová (29:40). Omlouvám se za kvalitu fotky, bohužel se nám lepší na náhradní foťák nepodařila.

IMG_1712.JPG

V kategorii do 15 let zvítězila Gabriela Kašparová v čase 29:05 těsně před druhým Ondrou Láškem (29:10).

IMG_1710.JPG

V nevyhlašované kategorii 59 (50-59 let) byl mezi muži nejrychlejší Pavel Tall, druhý z celkové kategorie 40+. V kategorii 60+ byl nejrychleji v cíli Jaroslav Hejzlar v čase 20:17 před druhým Milošem Bednářem (26:01), nejstarším účastníkem závodu. Mezi ženami v těchto kategoriích zastoupení nebylo.

Nejlepší na 10 km

Jen o 4 vteřiny zaostal za rekordem trati celkový vítěz Jiří Miler. Čas 32:48 je teď druhým nejrychlejším. Jiří zvítězil v kategorii 40+ a nechal za svými zády Petra Benu (35:24) a Jiřího Kabelku (35:54).

IMG_1721.JPG

V kategorii do 40 let mezi muži obhájil novoroční vítězství Karel Splítek (34:00). Druhý v kategorii byl Lukáš Slatinský (34:44) a třetí Michal Volejník (34:52). I zde se omlouvám se za kvalitu fotky, bohužel se nám lepší na náhradní foťák nepodařila.

IMG_1731.JPG

Magda Horká zaběhla desátý nejrychlejší ženský čas našich tabulek 38:44. A na stupních pro tři nejlepší běžkyně na 10 km ji doplnili Evgeniia Zhgir (39:31 a Zuzana Bartasová (39:48).

IMG_1729.JPG

Monika Limberková s námi běžela poprvé a její čas 43:24 znamenal vítězství v kategorii 40+. Za svými zády nechala tradiční účastnice našich závodů Lucii Krátkou (44:03) a Petru Davídkovou (44:18).

IMG_1719.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl nejrychlejším mužem Petra Bena, druhý v kategorii 40+. Mezi ženami Dana Jiřičná (44:35), která tentokrát na umístění v nejlepší trojici 40+ nedosáhla. V kategorii 60+ zvítězil Randy Pankevicz (42:30) a mezi ženami Anna Křepelová (52:27), běžkyně, která na našich závodech mezi ženami má nejvíce účastí.

Díky a v únoru dvakrát

Díky všem zúčastněným za super atmosféru během závodu i po něm. Poděkování patří také pomocníkům, když většina z nich byla poprvé. Zvládli to skvěle! A poděkování patří také všem letošním partnerům PBT VAŠÍ LIGY: pivovar Moucha, Saucony, Top4Running, Topsports Centrum, Lifefood, Mercuria Laser Game a Bowling Radava.