Zahájení badmintonového ročníku v Praze

9. Leden 2022
Turnajová sezóna 2021 byla sice nestandardně ukončena v listopadu, ale zahájení nové na rok 2022 se mi podařilo stihnout patřičně hned v lednu. Měsíční pauza v kombinaci s vánočními svátky byla zřejmě znát, jelikož na turnaj dorazilo parádních 85 hráčů.

Na listopadovém turnaji mi nejprve došly péřové míče a potom jsem i přetáhla zavíračku Hamru. Tentokrát jsem nechtěla nic podcenit a pro jistotu lehce vykoupila raketsport.cz a k tomu si ještě půjčila další tuby od známého -  přiznávám, byla jsem lehce paranoidní. Ale pokročilí se ve větším počtu opravdu hlásili i v den turnaje. Peří jsem tedy měla dost, ale s plastem to bylo horší - na poslední chvíli mi vypadnul dodavatel, ale obchodů je naštěstí dost.

S časem jsem si říkala, že si jednoduše budu kontrovat čas na telefonu - tam se mi přeci jen nepodaří povytáhnout čudlík a zastavit si nevědomky čas na hodinkách. Jenže zrada přišla z jiné strany - necelý týden před turnajem jsem si všimla, že Hamr zkrátil zavíračku do 22 hodin. Už jsem se málem začala rekvalifikovat na pracovníka call centra o obvolávat ohledně změny 80 lidí, ale naštěstí jsme mohli zůstat do 23. hodiny.

Na turnaj se mi podařilo domluvit a zajistit pitný režim pro hráče v podobě novinky na trhu AYA drink. Byla tak možnost osvěžení při hře a také podílet se na vývoji tohoto produktu prostřednictvím zpětné vazby výrobci. Za poskytnutí nápojů moc děkuji!

Teď už k nejdůležitějšímu - k hvězdným výkonům hráčů v jednotlivých kategoriích!

Začátečníci a mírně pokročilí

Tato kategorie mi pravidelně dělá radost tím, že chodí v počtu 32 hráčů. A nezklamala ani tentokrát.

Nutno vyzdvihnout, že 3 základní skupiny z 8 ovládly ženy, když skupinu A vyhrála Katka Mrázová, skupinu E Riva Svobodová a skupinu C Iva Benešová. Skupina C vyzkoušela pozornost našeho počítacího střediska, když si na nás nastražila past v podobě předvyplněných výsledků. Bohužel jsme neobstáli a někteří si budou pro příště pamatovat, že se musí vše kontrolovat :-). Naštěstí se na to přišlo hned a nikdo nemusel absolvovat zápas navíc.

Adam Turyna (1. místo), Kuba Vaculík (2. místo) a Petr Protivínský (3. místo muži, celkové 5. místo) své výhry ve skupinách potvrdili i v pavouku a obsadili tak medailové pozice.

Ženy tento večer hrály opravdu famózně! Riva Svobodová získala zlatou medaili mezi ženami, ale zároveň se umístila na celkovém 3. místě, Iva Benešová si odnesla stříbrnou medaili a v celkovém žebříčku vybojovala 4. místo, Katka Mrázová odcházela s bronzem a celkově se umístila na 7. místě. Takže 3 ženy v první desítce!! Velký potlesk pro vás dámy :-)

Už dlouho si říkám, že pro tuto kategorii musím vymyslet nové pojmenování, jelikož je to moc dlouhý. Do příště popřemýšlím, ale kdybyste měl někdo nápad, napište třeba sem do komentáře nebo přímo mně :-)

Středně pokročilí

Zde si dovolím zkopírovat větu od předchozí kategorie: "Tato kategorie mi pravidelně dělá radost tím, že chodí v počtu 32 hráčů. A nezklamala ani tentokrát."

U středně pokročilých se mi povedlo skupinu B umístit na kurt k pokročilým skupiny A. Nevím, jestli jsem se vtipně pokusila o inovaci, zda je možné dát 2 skupiny na 1 kurt, ale každopádně jsem zjistila, že nedá. Někdo musel tedy "z kola ven." Mohla jsem říct, ať si střihnou, ale jelikož jsem byla viník já, řekla jsem si, že to musím rozhodnout já a někoho si tak znepřátelit. Rozhodla jsem se tak ze skupiny středně pokročilých udělat bezkurtovce a ponechat je osudu a benevolentnosti ostatních skupin. Omluvila jsem se slovy, že standardně na každém turnaji udělám nějakou botu, a když mám úspěšnej večer, tak toho zvládnu i víc. Tentokrát to vyšlo holt na vás.

Abych potvrdila tvrzení 2 věty zpátky, rozhodla jsem se papír s výsledky skupiny F schovat mezi ostatní - již spočtené a zapsané skupiny a tvrdit, že na výsledky skupiny F stále čekáme, že ještě nedohráli. Nikdy bych do sebe neřekla, že umím tak lhát. Naštěstí jednomu z hráčů se to pochopitelně nezdálo a poněkud bojácně se omlouval, že nechce být rejpal večera, ale že to nějak nesedí. Tak jsme hledali a našli. Proto se nebojte a otravujte - nebo byste taky mohli čekat až do příštího turnaje.

Eda Hais se dostal na soupisku až těsně před půlnocí turnaje. A čekání se vyplatilo - druhý den vybojoval krásné druhé místo. Ve finále se utkal s Tomášem Pavlištíkem. David Sollier se pokaždé potuluje kolem 3. - 5. místa, tentokrát to bylo 3. místo.

V ženách 1. místo vybojovala Míša Frayerová, 2. místo Hanka Vaňková a 3. místo Katka Dvořáková.

Pokročilí

Prvním překvapením v pokročilých pro mě byl Runy, který se snad poprvé přišel nahlásit za mnou do restaurace a to snad nebylo ani půl 7. U Runyho jsme zvyklí spíše na půlhodinové zpoždění, než opačně. Zřejmě předsevzetí do nového roku :-)

Petr Pikal volil opačný postup - dorazil o 50 minut později, a to jsem jej zařadila zrovna do 5ti členné skupiny. Petr si pak tedy jistě zahrál v pěkném tempu. Na základě toho jsme čekali delší dobu na poslední výsledek ze zápasu Petr vs. Láďa Navrátil. Jelikož se už čekalo opravdu dlouho a já si už říkala, že hrají snad do 21 bodů, šla jsem je popohnat. Načež se mi dostalo odpovědi od Petra, že za to může Láďa, jelikož dává podání až ke stropu a tudíž než to doletí, tak jiní mají půlku setu za sebou. Dobrý pokus, musím uznat :-).

Hráče jsem sice na začátku prosila o pomoc, jelikož mám od doktorů momentálně zakázáno snad všechno, ale netušila jsem, že někteří to vezmou z gruntu jako např. Honza Macháček:

O možnou senzaci se v základní skupině málem postaral Marek Frait, který měl potencionálně blízko k vítězství nad Jirkou Nývltem (který je vždy takřka bezchybný), když jejich zápas skončil 10:12 a 8:11.

Jirka Nývlt se pak potkal v souboji o finále s obhájcem titulu vítěze turnaje, Kubou Jíchou. Zápas to byl opravdu překrásný a bojovný. Zrovna, když jsem se na ně šla dívat, byli uprostřed pekelné výměny, kterou jsem ihned začala natáčet - video přikládám níže - můj popis by ani v nejmenším nevyjádřil to, co se odehrálo.

Tato výměna si od nás následně vysloužila potlesk!

Do finále se nakonec dostal Jirka. Každý potichu očekával, že oba aktéři po tomto vysilujícím zápase budou mít měně sil než jejich soupeři. I já byla na tyto zápasy zvědavá a vyčlenila si tak chvilku na každý ze zápasů.

O 3. místo hrál Saša Purnama s Kubou. Zápas to byl opět nádherný a náročný -  Kuba dokonce po jedné výměně vypadal následovně:

Ale i přes to (nebo to bylo jen matení protihráče) Kuba vyhrál a odnesl si bronzovou medaili.

Ani finálový zápas jsem si nenechala ujít a rozhodně jsem nelitovala. Jirka hrál s Honzou Macháčkem na 3 sety a nakonec byl úspěšnější.

I tentokrát byli pokročilí zastoupeni i ženami. Turnaje se účastnila Martina Hovorková (1. místo v ženách) a Verča Kyzlíková (2. místo v ženách), která měla za sebou celodenní badmintonový maraton, ale i přesto došla večer na turnaj.

Poděkování

Děkuji všem hráčkám a hráčům nejen za to, že turnajům zachovali přízeň i v dalším roce, předvedli heroické výkony, ale i za jejich pomoc během turnaje vzhledem k omezení mého fungování. Turnaj jsem si moc užila a opravdu jsem odjížděla spokojeně domů. Nesmírné díky patří Zdeňkovi Doleželovi, který odnosil veškeré věci (a že tentokrát jich bylo plno a ne všechny jsou lehký) a naprostou většinu nachystal před začátkem turnaje a já nemusela skoro nic dál chystat. Bez něho by hráči byli naprosto upřímně bez části cen - piv, a to věřím, že by se nelíbilo :-). Velké díky patří také Ivce, která mi pomáhala s počítáním a zapisováním výsledků - taktéž by bez ní turnaj neproběhnul takto hladce.

Velká vděčnost patří i sponzorům, kteří jsou natolik úžasní a poskytli opět báječné ceny - oblíbená piva od Pivovar Moucha , která jsou mezi hráči velmi populární a musím je tudíž vždy bedlivě hlídat, aby mi zbyla na vyhlášení. Dárkové poukázky na nejen překrásně vypadající, ale i lahodně chutnající jogurty v Můj Jogurt, které jsou ručně vyráběné dle Vašeho přání. Nemohu vynechat ani MERCURIA Laser Game, kteří turnaj podporují vouchery na laser gameVICTOR Sport ČR děkuji za zapůjčení testovacích raket. Děkuji Lenka Králová, která zajistila nápoje AYA drink. Každé spolupráce si velmi vážím!

Fotky si můžete prohlédnout na Facebooku.

Připomínám příští termín turnaje 5. února 2022, u kterého prosím PEČLIVĚ sledujte čas konání, je totiž možné, že bude posunut o HODINU DŘÍVE!

Další termíny budu vypsány ihned po potvrzení ze strany Hamru.