Loading…

Ve vlnách

Ve vlnách
2. October 2020
Po pěti vlnách startoval desátý letošní závod PBT VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km. Jeden ze startů na 10 km startů byl čistě ženský, vůbec poprvé v naší historii. Snad tedy jsme se letos neviděli společně naposledy...

Pětivlnka

Ještě před startem jsme přivítali do klubu stovkařů, běžců s alespoň 100 starty u nás Jiřího Sladkého. Po Milanu Cibíkovi se tak stal druhým členem tohoto věrného klubu.

DSC_8255.JPG

Pět startů po 15 minutách, tak aby se běžci mezi sebou před závodem nepotkali. Nejdříve vystartovalo v 17:30 40 běžců na trať měřící 10 km. Jednalo se o běžce převážně v kategorii 40+.

DSC_8261.JPG

O 15 minut později je následoval náš prvně čistě ženský start na 10 km. Ve startovním poli bylo 26 běžkyň.

DSC_8309.JPG

Za dalších 15 minut je následoval poslední start na 10 km, kde se objevili převážně muži ve věkové kategorii do 40 let. A bylo jich přesně pod 40. Za nimi už následovali dvě vlny na 5 km. Nejprve 27 a poté 46 běžců.

DSC_8324.JPG

Nejlepší v kategoriích

První běžcem, který dorazil do cíle byl Dušan Erbs. Zvítězil v kategorii 40+ v čase 36:50. Jen o 1 vteřinu za ním byl Jiří Kabelka, který tak rozšířil svoji bohatou sbírku o další cenný kov. A na stupně pro nejlepší 3 se dostal ještě Kamil Kotlík (38:10).

DSC_5809.JPG

Dále nám začali dobíhat nejlepší ženy na 10 km. První v cíli byla Zuzana Krchová (42:45). Pro stříbro si v kategorii do 40 let si doběhla Klára Malíková (43:55) a bronzový stupínek v kategorii (respektive těsně vedle něj) se postavila Zuzana Kubinova (44:20).

DSC_5815.JPG

První ženou v cíli v kategorii 40+ doběhla Petra Davídková (44:03) a brala tak mimo zlata také své oblíbené pivo od Mouchy. O 20 vteřin za ní zaostala druhá v kategorii Monika Kadlecová a třetí byla Dana Jiřičná (44:41).

DSC_5814.JPG

Z běžců na 10 km do 40 let si nejlépe počínal Karel Splítek (34:44). Těsně za jeho zády byl do posledních metrů napínavý souboj o druhé místo. Ve stejném čase 34:52 doběhli do cíle Vojtěch Bližňák a Antonín Růžička. Prvně jmenovaný měl ale drobný kousek k dobru.

DSC_5817.JPG

Poté už začali dobíhat první běžci na 5 km. Prvním v cíli byl Martin Žezulka (17:21), ale protože už byla plná jeho kategorie do 40 let, startoval se staršími běžci a nemohl tak být vyhlášen. Mezi běžci do 40 let by jeho čas stačil na 3. místo. Vítězem kategorie 40+ se ale stal Václav Chadim (19:16), který zvítězil o 12 vteřin před druhým Filipem Hejkrlíkem. Filip za svými zády nechal o dalších 10 vteřin zpět Roberta Pepperného, který se radoval z bronzu v kategorii.

DSC_5819.JPG

Mezi běžci z posledního rozběhu se do cíle nejrychleji dostal Michal Šeděnka (16:42). Druhé místo si za čas 17:16 vyběhl Šimon Beránek. A pro třetí místo v rozběhu si doběhl Ondřej Pařízek (17:29).

DSC_5827.JPG

Vyhlásili jsme také nejlepšího běžce do 15 let. Byl jím Jan Petrov (22:21), který o 5 vteřin porazil svého jediného soka v kategorii Kostase Teodoridise. Ten však ihned po doběhu zmizel a nestačili jsme mu předat medaili.

DSC_5829.JPG

Ceny pro nejlepší běžce v tomto závodě věnovali naši partneři: pivovar Moucha, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Top4Running, Saucony, Lifefood  a Flowerski. Díky jim za to!

Díky a snad ještě letos na viděnou

Děkujeme všem za spolupráci a dodržování nastavených pravidel. A věříme, že se budeme těšit ještě letos na viděnou na některém z dalších plánovaných závodů. Pokud to jen trochu situace kolem COVIDu umožní, rádi závody uspořádáme: