Loading…

Ve třech vlnách

28. May 2020
Po nucené dvouměsíční pauze jsme se naplno vrátili k organizaci běžeckých závodů. Prvním byl náš tradiční závod na 5 a 10 km v Braníku, který se netradičně běžel ve třech vlnách. Jaký byl a kdo si vedl nejlépe?

5 km už v 17:30

I přes relativně brzký čas startu závodu se v 17:30 seřadilo na startu 80 běžců na 5 km.

A první běžec v cíli Lukáš Nevařil běžel opravdu rychle. Zaběhl totiž osmý nejlepší čas našich tabulek (16:28). Pod 17 minut se dostali také ještě Cyril Sedláček (16:53) a Lukáš Mrázek (16:56).

Celkově osmým běžcem v cíli byl Stephen Maniam (17:51), ale znamenalo to vítězství v kategorii 40+. Těsný souboj to pak byl o druhé a třetí místo. Pro stříbro si doběhl Pavel Tall (18:01) a bronz uchránil Libor Dočkálek (18:15) o 2 vteřiny před čtvrtým Petrem Lochmanem.

Mezi ženami se nejlépe vedlo Janě Šnáblové (19:43). Pro druhé místo si doběhla Alena Tylšová (20:40) a třetí ženou v cíli byla Mária Rušinová (20:48).

V ženské kategorii 40+ byla nejrychlejší Jiřina Bílková (24:12) a na stupně vítězů se dostaly také druhá Jaroslava Pokorová (24:30) a Lenka Bartošová (24:34).

Měli jsme také čtyři účastníky v kategorii do 15 let. Čtvrtá byla Kateřina Krátká (26:44). Pro dělené druhé místo si současně doběhli Eliška Jarošová s Markem Krátkým (24:26) a nejrychlejším běžcem v této kategorii byl Jakub Kadlec (24:06).

10 km do 40 let

V 18:30 následovala druhá vlna běžců. Celkem se představilo 99 běžců.

V sólo závodě zvítězil Daniel Vejmelka a byl z toho pátý nejlepší čas historii (32:53) a za rekordem trati zaostal jen o 10 vteřin. A moc pozadu nezůstal ani Jakub Exner v sedmém nejrychlejším čase trati (33:05).  Na třetím místě doběhl Karel Splítek (33:36).

Mezi ženami to bylo jasně vítězství Magdy Horké (39:27). Ale skvělé výkony, které si medaili zasloužily, byly také od druhé Kristýny Neuhortové (41:07) a Adély Holakovské (43:52).

10 km 40+

Poslední vlna čítala 92 běžců na 10 km v kategorii 40+.

První v cíli byl Jiří Kabelka (36:05) v cyklistickém doprovodu porotců Superstar, kteří ho nemohli dojet :) Na druhém místě doběhl Erik Svoboda (36:18) a třetí byl Jaroslav Aujezdský (36:32).

Mezi ženami se prosadila držitelka českého rekordu v běhu na 3000 m Andrea Šuldesová. Její čas 39:21 byl zároveň nejrychlejším časem i mezi mladšími kolegyněmi z předchozí vlny. Na stupně pro nejlepší tři se dostaly ještě druhá Lucie Krátká (42:49) a třetí Petra Davídková (44:15), která třetí místo uhájila jen o 3 vteřiny před čtvrtou Danou Jiřičnou.

Nejlepším běžcem v nevyhlašované kategorii 59 byl Erik Svoboda, který uspěl i v celkové kategorii 40+, když byl druhý. Mezi ženami v této kategorii byla nejrychlejší Dana Jiřičná, celkově čtvrtá mezi ženami. Nejrychlejším běžcem v 60+ byl Randy Pnakevicz (42:22) a mezi ženami naše stálice Anna Křepelová (54:00).

Díky a v červnu třikrát

Díky všem, kdo dorazili po 2 měsíční pauze. Už jste nám chyběli!  Těší nás, že se tentokrát všichni vyhlášení běžci vydrželi na svá vyhlášení. Díky také všem našim partnerům pivovar Moucha, Saucony, Top4Running, Topsports Centrum, Lifefood, Mercuria Laser Game, Bowling Radava a Penco.

V červnu se uvidíme hned 3x:

Budeme rádi, když si najdeš chvilku a odpovíš nám, jak se ti líbil náš závod ve třech vlnách. Je lepší náš tradiční systém (10 km a 5 min po té 5 km) nebo každý závod zvlášť?