Trailová sezóna VAŠÍ LIGY ukončena

19. Srpen 2021
Trailem do Háje byla ukončena trailová sezóna VAŠÍ LIGY. A ne jen ta letošní, ale po závodě jsem se společně sešli v hospůdce U Škopů i s pravidelnými účastníky z roku 2020 a uzavřeli i loňský ročník.

Trail do Háje

Historicky potřetí jsme se sešli v Hlubočepech, abychom vyběhli na Trail do (Chuchelského) háje. Nejdříve se na start postavila skupina 45 běžců na 14 km. Jeden z hlavních favoritů Ervin Kuč se po chvíli vrátil kvůli zranění lýtka. Přejeme brzké uzdravení!

O 10 minut později se vydala směr Chuchelský háj skupina 33 běžců. Než jsme je stihli vyfotit. Už byli v háji :) Čekalo je 9 km. Všichni si pochvalovali hlavně závěrečný seběh zpět do cíle :)

Nejlepší na 9 km

Jako první proběhl cílem Patrik Jurkiewicz, který jediný stlačil svůj čas pod 40 minut (39:23). Zároveň zvítězil v kategorii 40+ a obhájil své vítězství z Modřanské rokle. Na stupně vítězů v této kategorii se dostal také celkově čtvrtý Petr Lochman (40:55) a pátý v celkové klasifikaci Richard Barcal (41:48).

DSC_8609.JPG

Druhým běžcem, který proběhl cílem byl Marek Jerie (40:36) a bylo z toho vítězství v kategorii do 40 let. V patách mu byl Jiří Pavliš (40:51), vítěz v této kategorii z našeho předchozího trailu v Modřanské rokli. A pro třetí místo v kategorii si doběhl Marek Handl (43:06), celkově šestý.

DSC_8627.JPG

První ženou v cíli byla Blanka Lochmanová (45:49) a rodinnou sbírku medailí rozšířila o zlato z kategorie 40+. Bylo to poměrně jasné vítězství, protože druhou Radku Laryšovou (50:12) za sebou nechala o více než 4 minuty. Naopak na třetí ženu v kategorii i celkově jsme čekali jen další 4 vteřiny a byla jí Martina Matejová (50:16).

DSC_8603.JPG

Tentokrát o něco pomalejší než jejich starší kolegyně byly běžkyně do 40 let. Pro vítězství v této kategorii si doběhla v čase 50:27 Zuzana Staňková. Druhá byla Denisa Čermáková (53:17) a bronz získala Violeta Aguilo (55:53).

DSC_8621.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let běžel mezi muži nejrychleji Radek Fencl (53:20) a mezi ženami Monika Dudášová (57:06). Mužského zástupce jsme měli i mezi běžci staršími 60 let. Byl jím Stanislav Janovský (1:04:43).

Nejlepší na 14 km

Jediným běžcem, který zaběhl 14 km pod hodinu byl Martin Smetana (59:48). Celkově třetím běžcem na 14 km ale druhým v kategorii do 40 let byl Martin Töpfer (1:02:03). Mezi nejlepší tři v této kategorii se dostal ještě Petr Girard (1:08:31).

DSC_8637.JPG

Mezi běžci staršími 40 let zvítězil celkově druhý Jiří Chyba (1:00:32). Jiří Malý si doběhl pro druhé místo v kategorii (1:03:04). A mezi nejlepší tři se dostal ještě Ondřej Pangrác (1:04:48), který jako jediný dokázal být mezi nejlepšími třemi ve všech třech našich letošních trailech.

DSC_8615.JPG

Marie Šumníková (1:12:38) zvítězila mezi ženami v Modřanské rokli. Tentokrát ji však předběhla Adéla Šeflová (1:11:34). Pro bronz si doběhla Andrea Čalfová (1:17:51).

DSC_8632.JPG

V kategorii 40+ jsme měli jen dvě účastnice. Zvítězila Tereza Schönfeld (1:20:57) o minutu a vteřinu před Terezou Eliášovou (1:21:58).

DSC_8613.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let jsme na 14 km měli jediného účastníka. Byl jím Zbyněk Adamec (1:13:32) a celkově byl ve 40+ na desátém místě. Kategorii 60+ byla bez účasti.

Díky a za rok ahoj!

Děkujeme všem, kdo dorazili na náš poslední letošní trail do Háje. Díky patří také partnerům, kteří věnují ceny do našich trailových závodů. Jsou jimi pivovar Moucha, Top4Running, Lifefood, Bowling Radava, Mercuria Laser Game a Flowerski. Díky také Pencu za pitný režim.

DSC_8648.JPG

Na trailových závodech se znovu budeme těšit za rok. Do té doby si s námi můžeš zaběhnout náš každoměsíční silniční závod v Braníku na 5 a 10 km. Ten další bude už ve středu 25. srpna.