Trail Zlíchovským vedrem

16. Červen 2022
Rtuť na teploměru dosáhla vyšších hodnot než by si běžci přáli, nebe bez mráčku, spotřeba vody byla enormní. Vedro, že by kozu na pastvu nevyhnal. Ale ty výhledy za to stály, ne? :)

Startujeme

Do hlavního závodu na 14 km vystartovalo 59 běžců a běžkyň.

O 10 minut později je následovalo startovní pole čítající 47 hlav. Agentury však záběr na start nenabídly. Jako poslední se do závodu vydalo 6členné stádo na naši novinku 4,5 km. Tato distance tak byla pravděpodobně náš nejmenší závod v historii :)

K dokreslení výhledů, od kterých je odvozen název závodu, necháme hovořit fotografie.

Nejlepší na 4,5 km

Zvolit 4,5 km se vyplatilo všech 6 se totiž dostalo na bednu. V čase 26:13 vyhrál Milan Štajgr a vítězství tak zůstalo v rodině (můj bratranec :) ). V kategorii mužů na druhém místě doběhl Otakar Wiener (36:00) a o necelou minutu za ním byl v cíli i třetí Martin Šuška (36:59).

Mezi ženami těsně zvítězila Petra Majerová (35:28) před Nikolou Dostálovou (35:44).

A měli jsme i zástupce v kategorii do 15 let. Tam zvítězil v čase 35:14 celkově druhý na této trati Maxim Reha.

Nejlepší na 7 km

Na 7 km jsme po přidání krátké trasy vyhlašovali kategorie bez rozdílu věku. Mezi muži tak suverénně zvítězil Radovan Demeter (30:47) před druhým Jiřím Kadlecem (32:55). V těsném finiši o třetí místo měl nejvíce síly "fitnessák" Jan Ruban (34:30).

Mezi ženami zvítězila Eliška Netíková (37:54) a spolu s druhou Marií Šumníkovou (38:45) se obě dostaly do celkového TOP 10. Mezi nejlepší tři ženy na 7 km se vešla ještě Petra Korandová (39:41).

V nevyhlašovaných věkových kategoriích byli nejrychlejší Jiří Kadlec a Radana Hušáková (40-49 let), Tomáš Hrček a Monika Dudášová (50-59 let) a Pavel Nedbal (60+).

Nejrychlejší na 14 km

V hlavním závodě na 14 km zvítězil Santiago Berenguer (1:02:24). V kategorii do 40 let doběhl druhý Zdeněk Chaloupka (1:05:24) a bronz v kategorii získal Petr Girard (1:09:42).

Mezi běžci staršími 40 let zvítězil celkově druhý Jakub Andrle (1:04:39). Druhé a třetí místo získali tradiční účastníci našich trailů Jan Hušák (1:06:11) a Ondřej Pangrác (1:07:46).

Nejrychlejší ženský čas na 14 km zaznamenala Tatiana Rokytová (1:15:08). Druhé místo si vyběhla Adéla Šeflová (1:16:16) a třetí Simona Šimůnková (1:17:39).

V kategorii 40+ mezi ženami zvítězila Lenka Bartošová (1:30:15). Bohunka Güntherová se občas objeví mezi pomocníky na běhu. Tentokrát ale běžela a udělala dobře, brala stříbro v kategorii (1:35:10). Třetí nejrychlejší čas v kategorii zaběhla Renáta Rychlá (1:39:59).

Zbyněk Adamec zaběhl nejrychlejší čas mezi běžci v kategorii 50-59 let, kterou na místě samostatně nevyhlašujeme. Jiří Vrabec si pak připsal nejrychlejší čas v kategorii běžců 60+.

Díky a brzy na viděnou

Děkujeme všem partnerům našich trailových závodů: pivovaru Moucha za výborná pivka, Lifefoodu za zdravé mlsání, Mercuria Laser Game a Bowling Radava za poukazy na jejich služby, Top4Running za běžecké doplňky a Flowerski za náušnice.

Pochvalu si zaslouží všichni běžci, že si poradili s vedrem a závod dokončili. Na viděnou se těším na dalších našich závodech: