"Staříci" vítězí na 10 km

20. Únor 2023
Běžci v kategorii 40+ ovládli trať na 10 km. Hned prvních 8 v cíli jich bylo z této kategorie. Až devátý nejlepší v cíli tak bral zlato v kategorii do 40 let.

Startujeme

Skvělou účast 154 běžců přilákal závod na 10 km. Ve startovním poli bylo 110 mužů a 42 žen.

Početná skupina vyrazila i na poloviční trati 5 km, která startovala o 5 minut později. Rozložení mezi pohlavími bylo rovnoměrnější. Převládla ale také účast mužů 54 ku 37.

Běh komplikoval silný vítr. Jeho největší síla přišla naštěstí až po závodě, kdy nás donutila sundat stan a banery partnerů, abychom neuletěli :)

Nejlepší na 5 km

Prvním běžcem v cíli byl Martin Muzikář, který zvítězil v čase 16:37, což je jeho nejlepší čas na naší trati. Martin navíc získal ze třetího letošního závodu třetí medaili po vítězství na lednovém závodě a stříbru na novoročním. O 20 vteřin za ním zaostal druhý v cíli Matěj Hrdlička (16:57), pro kterého to byla první účast u nás. Bronz v kategorii si vyběhl Štěpán Volf (18:14).

Celkově třetí na 5 km byl Jirka Rosol, který v čase 17:39 zvítězil v kategorii 40+ před Davidem Dufkem (17:43). O dalších 10 vteřin zpět byl třetí v kategorii Vítězslav Král (17:53).

Mezi ženami na 5 km zvítězila v pátém nejrychlejším čase trati Zuzana Pičmanová (17:54), za kterou převzala cenu Kateřina Krátká. Druhá byla vítězka lednového závodu Alena Tylšová (18:56) a třetí místo v kategorii si vyběhla Veronika Červená (21:40).

Ženskou kategorii 40+ opanovala stejně jako na předchozím závodě Michaela Riegerová (21:26). Druhé místo v kategorii si vyběhla Miriam Stewartová (22:32) a třetí Jana Čerteková (23:38).

Velká konkurence byla tentokrát v kategorii do 15 let. Běžely hned 4 dívky. Nejrychleji z nich byla v cíli Klára Ondráčková (26:10). Jen kousek za ní byla druhá Elena Slivkarova (26:36). A bronz brala Laura Hašek (30:10).

V podkategorii běžců 50-59 let, kterou na místě nevyhlašujeme, zaběhl nejrychlejší čas Lubomír Jokel (19:39) a mezi ženami Miriam Stewartová, celkově druhá ve 40+. Její manžel Edward (18:57) zaběhl nejrychlejší čas mezi běžci staršími 60 let.

Nejrychlejší na 10 km

Totální dominancí běžců v kategorii 40+ skončil únorový závod na 10 km. Hned prvních 8 běžců bylo totiž ročník narození 1983 a starší. Pro vítězství si v čase 34:00 doběhl nováček v této kategorii Vojtěch Bližňák. Druhý byl Daniel Kupidlovský (34:32) a třetí Dalibor Bartoš (35:34).

Celkově na 9. místě doběhl do cíle Santiago Berenguer (36:47) a bral zlato v kategorii do 40 let. Mezi nejlepší 3 v této kategorii se dostali ještě i celkově 12. David Ewens (38:16) a 13. Antonio Loškoski (38:22).

Mezi ženami zvítězila ve svém prvním závodě u nás Lucie Davidová (38:44) před druhou Yazmin Vallejo (39:11) a třetí Alexandrou Loškoski (39:41).

V kategorii běžkyň 40+ se nejvíce dařilo Petře Davídková, která zvítězila o 5 vteřin před Ivou Didovou (45:20). Třetí v této kategorii byla Lenka Bartošová (47:56).

V podkategorii běžců 50-59 let zaběhli nejrychlejší časy Slávek Švejdar (36:45) mezi muži a Lenka Bayerová (51:49) mezi ženami. Čeněk Filingr (37:45) si připsal nejrychlejší čas z běžců 60 let a starší. Mezi ženami to byla Štěpánka Vitovská (55:58), která běžela nejrychleji v této věkové skupině.

Díky a a brzy na viděnou

Děkujeme všem účastníkům, kteří na únorový závod na 5 a 10 km dorazili. Opět jste vytvořili skvělou a pohodovou běžeckou atmosféru. Těšit se budu na viděnou už tento týden v sobotu na půlmaratonu a za měsíc (25. března) na dalším závodě na 5 a 10 km.

Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Poděkování patří také vodičům, kteří dorazili v sestavě: Petr Šnábl (0:40) Bohouš Bílý (0:45), Petr Bláha (0:50) a Pavel Čvančara (0:55).