Loading…

S větrem o závod

23. February 2020
Vítr foukal, že nám skoro uletěl pořadatelský stan. A fičák to byl také na trati. Jan Šneberger zaběhl rekord trati na 10 km a Pavel Wohl čtvrtý nejlepší čas na 5 km.

Start únorového závodu

Třetí letošní běžecký závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY přilákal účast 224 běžců a všichni se také v pořádku dostali do cíle, což nás těší. Nejdříve jich 148 odstartovalo za zvuku startovní pistole do závodu na 10 km.

O 5 minut později se měla pistole rozeznít podruhé, ale ozvalo se jen cvaknutí. Do závodu ale všichni vystartovali bez větších komplikací i bez výstřelu :)

Nejlepší na 5 km

I přes silný nárazový vítr přinesl únorový běh rychlé časy. Na 5 km bylo potřeba pro umístění mezi nejlepší trojicí zaběhnout čas, který je v top 10 historických tabulek. První v cíli byl Pavel Wohl a časem 16:18 si připsal čtvrtý nejrychlejší čas na 5 km naší trati. Sedmý nejrychlejší čas trati zaběhl Michal Šeděnka (16:27) a o 3 vteřiny za ním byl na třetím místě v závodě Matěj Zima a jeho čas 16:30 se zapsal jako osmý nejlepší.

V kategorii 40+ zvítězil mezi muži Jiří Šebek v čase 18:55. Těsně za sebou pak doběhli druhý Jiří Kratochvíl (19:14) a třetí Michal Jalovecký (19:16).

Mezi ženami byla nejrychlejší Simona Nekolová (18:58) na celkovém 15. místě. Druhá žena v cíli byla Lucie Šnebergerová (19:32) a pro třetí místo si doběhla Míša Eliášová (20:34).

V ženské kategorii 40+ se vinnou organizátorů vyhlásilo téměř vše špatně. Proběhla nám totiž první v této kategorii Karolína Mušková (23:18) i druhá Jana Chocholová (23:26). Při prvním vyhlášení se tak dostalo jen na třetí Petru Prokopovou (23:29), která však byla chybně označena za vítězku. Všichni organizátoři, kteří za chybu mohli jsou zvěčněni na fotce níže.

Omlouváme se a budeme se snažit, aby se podobné trable neopakovaly!

V kategorii do 15 let jsme měli jednoho účastníka a tím i vítěze Jakuba Kadlece (23:52).

Pro zajímavost uvádíme i nejlepší běžce v kategoriích, které po závodě bezprostředně nevyhlašujeme. Nejlepším běžcem ve věku 50-59 let byl Karel Kodr (19:53). Ve věku 60 let a starší to byl František Roubík, který 22.2.2020 zaběhl opravdu magický čas 22:22! A možná ještě magičtější je, že se Františkovo hodinky i naše stopky zastavily i na 22 setinách (u nás tedy přičteno 5 min za start 10 km)! Ženy se v těchto kategoriích tentokrát neobjevily.

Nejlepší na 10 km

Nováček na našich závodech Jan Šneberger se postaral o přepis nejrychlejšího času historie našeho závodu. Dosavadní rekord překonal o plnou 1 vteřinu a nyní tedy je 32:43. I druhý Tomáš Míka byl velmi rychlý a 33:08 je sedmý nejlepší zápis historických tabulek. Třetí byl Aleš Filingr (33:26).

Na stupních vítězů nemohl chybět Jiří Kabelka (36:32), vítěz kategorii 40+ a zřejmě nejčastější medailista našeho závodu. Druhý v této kategorii byl Jan Novotný (37:42) a třetí Radek Dvořák (38:50).

Mezi ženami zvítězila na 10 km Jana Šnáblová (40:12). Druhá byla Laura Matulová (40:22) a třetí Koleta Moravcová (43:05).

V kategorii 40+ mezi ženami zvítězila Dana Klempířová (43:54) a v cíli byla o půl minuty před druhou Danou Jiřičnou (44:26). Na stupně pro nejlepší tři v této kategorii se dostala Monika Kadlecová (45:18).

Nejrychlejším běžcem v nevyhlašované kategorii běžců 50-59 let byl nejlepší Ivo Eichler (42:31) a mezi ženami byla nejrychlejší Dana Jiřičná, druhá v kategorii 40+. Mezi běžci 60 let a staršími byl nejrychlejší Eduard Frey (46:24).

Díky a za týden na viděnou

Už za týden běžíme na stejném místě také půlmaraton. Doprovodným závodem je závod na 5 km. Budeme se na vás těšit. Další každoměsíční závod na 5 a 10 km bude 21. března.

Díky všem zúčastněným za super atmosféru během závodu i po něm. Poděkování patří také pomocníkům a s díky nesmíme zapomenout na naše partnery: pivovar Moucha, Saucony, Top4Running, Topsports Centrum, Lifefood, Mercuria Laser GameBowling Radava a Penco.