Načítám…

S větrem o závod

27. Srpen 2020
Silné poryvy větru provázely srpnový závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km. Vše ale zůstalo stát, nikdo neuletěl. Kdo si nejlépe s těmito podmínkami poradil? Dozvíš se v článku.

191 běžců

Necelých 200 běžců se zúčastnilo devátého letošního závodu PBT VAŠÍ LIGY. Na start závodu na 10 km se postavilo celkem 121 účastníků a všichni se dostali v pořádku do cíle.

Na poloviční trati bylo 70 běžců a mimo jednoho celou trať zvládli všichni.

Nejlepší na 5 km

Prvním běžcem, kterého jsme viděli v cíli, byl Tomáš Maceček. Zlatou medaili bral za 16:43. Druhý v cíli Tomáš Vocetka (16:58). Oba Tomášové s námi běželi poprvé. To Šimon Beránek s námi odběhl třetí závod během měsíce a byla z toho třetí medaile. Za druhým zaostal o 5 vteřin a bral bronz.

Prvním běžcem z kategorie 40+ byl v cíli Ivan Elischer (18:32), druhý z 10 km v této kategorii v červenci. Ve svém prvním závodě s námi bral stříbro Zdenek Zoubek (18:53). Na protažení své unikátní série 5 druhých míst v řadě chybělo Janu Hušákovi 4 vteřiny, ale i přesto z toho byl alespoň bronz.

Mezi ženami zvítězila Alena Tylšová v čase 19:39. Druhá byla Míša Eliášová (20:01) a pro bronz si doběhla Katarína Pomorská (20:33).

Celkové čtvrté místo, ale vítězství mezi ženami v kategorii 40+, si připsala Monika Kadlecová (21:32), jedna z tradičních účastnic našich závodů. A i další dvě na stupních vítězů v této kategorii se účastní pravidelně. V poetickém čase 22:22 doběhla na druhém místě Katarína Třísková a bronz si vyběhla Radana Bittnerová (18:57).

Nejlepším běžcem v nevyhlašované kategorii 50-59 let byl Jan Flaks (21:37) mezi muži a Jana Šafránková (27:49) mezi ženami. V kategorii 60+ to potom byl celkový vítěz vyhlašované kategorie 40+ Ivan Elischer.

Nejlepší na 10 km

V čase 35:35 zvítězil na 10 km Vojtěch Bližňák. Jen o 7 vteřin za ním byl druhý Jan Černý a o další 19 vteřin zpět zaostal Adam Hloušek (36:01).

Další zlatou medaili za vítězství v kategorii 40+ si do sbírky vyběhl Jiří Kabelka (36:18). Druhý v cíli Martin Hlavsa (38:14) zaostal za vítězem o téměř 2 minuty. Jen o 8 vteřin za Martinem proťal cílovou čáru bronzový Bohumil Rohlíček.

Mezi ženami to bylo poměrně jasné vítězství Barbory Novákové (40:11), která s námi 10 km běžela poprvé. Po stříbru v Modřanské rokli před týdnem si další druhé místo vyběhla Martina Kukulová (43:35) a mezi nejlepší tři se dostala ještě Barbara Zelená (44:18).

V kategorii 40+ zvítězila tradiční účastnice našich závodů Petra Davídková (44:55) a mezi nejlepší tři se dostaly dvě nové tváře na našich závodech Vendula Šperkerová (46:26) a Barbora Urbánková (47:35).

V nevyhlašované kategorii běžců 50-59 let byl nejlepší Láďa Horák (40:55) a mezi ženami Alena Kočová (54:54). Z šedesátníků byl nejrychleji v cíli Randy Pankevicz (44:20) a mezi šedesátnicemi naše stálice Anna Křepelová (53:34).

Děkujeme, že jste dorazili a v září na viděnou

Díky patří všem našim partnerům: pivovar Moucha, Saucony, Top4Running, Topsports Centrum, Lifefood, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Pink Power a Penco.

Děkujeme všem běžcům, kdo jste dorazili na srpnový závod a budeme se těšit v září na viděnou!