Pravý letní běh

31. Červenec 2020
Teplé letní počasí provázelo osmý letošní závod Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km. I přes ne úplně příznivé počasí padl díky Milanu Janouškovi rekord trati. Unikátní sérii prodloužil Jan Hušák.

Startujeme

Na 10 km vystartovalo do červencového závodu PBT VAŠÍ LIGY 123 běžců.

IMG_2266.JPG

Po 5 minutách je následovalo dalších 89 účastníků běhu na 5 km.

IMG_2280.JPG

Nejlepší na 5 km

Prvním běžcem, který se objevil v cíli, byl Lukáš Nevařil (16:39). V těsném souboji o druhé místo byl lepší nováček na našich závodech Šimon Beránek (17:02), který do cíle doběhl o 2 vteřiny před třetím Radovanem Demeterem (17:04).

IMG_2721.JPG

Peter Potrok doběhl celkově na 6. místě, ale v čase 17:45 zvítězil v kategorii 40+. Unikátní sérii protáhl Jan Hušák. Ten totiž s námi doběhl v kategorii 40+ na 2. místě už v 5. závodě v řadě. Protože je to včetně trailů, tak to stihl za 7 týdnů! Třetí byl Václav Chadim (19:26).

IMG_2707.JPG

Jen 14 vteřin dělilo nejlepší 2 ženy v závodě. Pro vítězství si doběhla Taťána Rakytová (19:45) a těsně za ní byla Zuzana Kynclová (19:59). O necelou půl minutu zpět byla třetí Kristýna Divišová (20:26).

IMG_2717.JPG

Radana Bitnerová (22:49) stejně jako v červnu zvítězila v kategorii 40+. Své umístění z červnového závodu obhájila také Jiřína Bílková (24:18) a na třetím místě v cíli byla Markéta Hrušková (24:55).

IMG_2701.JPG

Vyhlásili jsme také nejlepší běžce do 15 let. Mezi dívkami zvítězila Ema Jámborová (25:15) a mezi kluky Simao Da Silva (33:10).

IMG_2695.JPG IMG_2698.JPG

Nejrychlejšími běžci v nevyhlašované kategorii 50-59 let byli Karel Kodr (21:33) mezi muži a Jana Šafránková (28:12) mezi ženami. U běžců starších 60 let věku se nejrychleji do cíle dostal Gary Fowler (22:36).

IMG_2353.JPG

Nejlepší na 10 km

V novém rekordu trati 32:31 zvítězil na 10 km Milan Janoušek. Rekord zůstal při vyhlášení bez povšimnutí moderátorem (hanba mně).  Naopak velká čest Milanovi, který teď znovu drží rekord na 5 i 10 km. Na místě druhém doběhl Aleš Filingr (34:53). Za vítězem tak byl o více než 2 minuty. A přibližně stejný rozestup dělil Aleše od třetího Martina Vavrečky (37:12).

IMG_2725.JPG

Na celkovém 5. místě doběhl Jiří Kabelka a tradičně nezůstal v kategorii 40+ bez medaile. Přesná data nemáme, ale Jirka má pravděpodobně největší sbírku medailí z akcí VAŠÍ LIGY napříč všemi našimi sporty. Tento závod byl jeho 80. účastí na našich bězích a na většině bez medaile nezůstal! Mezi nejlepší 3 v kategorii 40+ se na tomto závodě dostali ještě Ivan Elischer a Tomáš Kutmon (38:53).

IMG_2715.JPG

Magda Horká zaběhla v horkém počasí 5. nejrychlejší čas naší trati, čehož si na rozdíl od mužského rekordu organizátoři všimli (bravo!). Co už zůstalo bez povšimnutí byla Simona Nekolová. Ta proběhla cílem v čase 38:53 a měla brát stříbro. Při vyhlášení ale její jméno nezaznělo (hanba!), vše se ale napravilo alespoň po vyhlášení (aspoň něco!). Vyhlášená jako druhá (a nakonec třetí) byla Míša Eliášová (42:55) a jako třetí (nakonec čtvrtá) Martina Kukulová (44:31). Za chybu se omlouváme.

Mezi ženami v kategorii 40+ se na trati zdržela nejméně Rita Milunicová (44:37). Druhá v pořadí byla Petra Davídková (44:56), jejíž sbírka medailí bude jen o málo menší než Jirkova. U nás běžela 65. závod. A tradiční sběratelkou medailí je také Dana Jiřičná (46:29), která tentokrát brala bronz.

IMG_2710.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl nejrychlejším běžcem Jiří Vrabec (42:09) a běžkyní již zmíněná Dana Jiřičná. Mezi běžci 60+ se nejvíce dařilo Ivanu Elischerovi, který to dotáhl na bronz v celkové kategorii 40+. Mezi ženami byla nejrychlejší v 60+ další z tradičních tváří našich závodů Anna Křepelová.

IMG_2655.JPG

Díky a v srpnu na viděnou

Děkujeme všem běžcům, že jste zvládli náročné letní podmínky a budeme se těšit na viděnou v srpnu:

Díky také všem našim partnerům: pivovar Moucha, Saucony, Top4Running, Topsports Centrum, Lifefood, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Pink Power a Penco.