Načítám…

Poslední závod v sezóně

26. Listopad 2022
Listopadový závod ukončil letošní běžeckou sezónu VAŠÍ LIGY. Derniéry pro rok 2022 se zúčastnilo 208 běžců.

Poslední letošní start

Do posledního letošního závodu na 10 km vyběhlo 130 běžců.

O 5 minut později je následovalo 78 běžců na poloviční trati, 5 km.

Nejrychlejší na 5 km

Stanislav Dvořák byl prvním běžcem v cíli. Zvítězil v čase 17:16. Druhý v kategorii do 40 let, Jakub Habr (18:34) byl až na celkovém pátém místě. A mezi nejlepší v kategorii se vmáčkl ještě celkově sedmý Filip Jáč (18:54).

Velmi vyrovnaně doběhla do cíle první trojice běžců v kategorii 40+. Z vítězství se radoval celkově druhý Michal Dražan, který si navíc časem 17:34 zaběhl osobní rekord. Druhý Vítězslav Král (17:46) byl o 12 vteřin za ním. A dokonce jen dalších 6 vteřin jsme čekali na třetího v kategorii, Jiřího Kadlece (17:52).

Podobně vyrovnaný závod to byl i mezi prvními třemi ženami. Dělilo je jen 28 vteřin. Vítězkou závodu na 5 km se stala Monika Hrachovcová (18:59). Druhá doběhla Lenka Hnízdová (19:20) o 7 vteřin před třetí Míšou Eliášovou (19:27).

Lenka Kotecká (21:01) byla celkově pátou ženou, ale zvítězila v kategorii 40+. Do dalších 40 vteřin za ní byly v cíli i druhá Mirka Francová (21:28) a Klára Šafránková (21:41).

Lubomír Jokel (19:38) zaběhl nejrychlejší čas z běžců ve věku 50-59 let. Nejrychlejší ženou ve stejné věkové kategorii byla Jaroslava Pokorová (23:48). Mezi běžci 60+ byli nejrychleji v cíli Jaroslav Hejzlar (21:27) a Štěpánka Vitovská (27:13). Tyto kategorie na místě samostatně nevyhlašujeme, ale jsou součástí kategorie 40+.

Nejrychlejší na 10 km

V čase 32:40 zvítězil na 10 km Matěj Zima. Druhým běžcem v cíli byl Lukáš Nevařil (33:14) a třetím Jaroslav Píšek (34:57).

Celkově čtvrtý nejrychlejší čas dne si připsal Daniel Kupidlovský (35:04) a zvítězil v kategorii 40+. Druhý v této kategorii byl Jiří Kabelka (35:42), člen našeho klubu stovkařů pro běžce, kteří mají více než 100 účastí na našich závodech. Třetí místo si vyběhl Jiří Bradáč (37:45).

Velmi rychle běžela také nejlepší žena na 10 km Kateřina Kratochvílová Kriegelová (37:52), která se na naši trať vrátila po více než 4 leté pauze. Druhá v pořadí byla Natálie Vašíčková (39:19) a třetí Klára Kohoutová (39:34).

Kategorii 40+ vyhrála na 10 km Martina Bradáčová (42:04). Druhá doběhla do cíle v této kategorii Svatoslava Kacířová (42:41). Pro další medaili z našich závodů si doběhla třetí Petra Davídková (45:05).

Po dlouhé době jsme měli také účastnici v kategorii do 15 let na 10 km. Bezpečně tak zvítězila Ema Padeová (45:13).

V nevyhlašované kategorii 50-59 let zaběhli nejrychlejší čas Dušan Bartoš (40:41) mezi muži a Lenka Bayerová (48:17) mezi ženami. U běžců 60+ to byli Jan Kozák (47:19) a Anna Křepelová (55:52).

Děkujeme a na viděnou v roce 2023

Děkujeme všem běžcům za přízeň v letošním ročníku našich závodu. Více o právě ukončeném ročníku 2022 se dočteš zde. Poděkovat bychom chtěli také našim letošním partnerům. Byli jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.