Načítám…

Polovina ročníku za námi

1. Červen 2023
Květnový závod na 5 a 10 km ukončil první polovinu letošního ročníku našich silničních závodů na těchto distancích. Komu se dařilo nejvíce?

Startujeme

Přesně 100 běžců vystartovalo do závodu na 10 km.

Závod na 5 km netradičně přilákal ještě vyšší účast a sice 114 běžců.

Nejlepší na 5 km

V šestém nejlepším čase naší trati 15:55 zvítězil na 5 km Tomáš Maceček. Druhý Martin Muzikář za ním zaostal přesně o 1 minutu. Mezi druhým a třetím byl rozdíl ale už jen 4 vteřiny. A třetí místo tak bral Vít Doležal (16:59).

První a třetího běžce v kategorii 40+ dělilo jen 12 vteřin. Jako jediný z nich stlačil svůj čas pod 18 minut Jan Hušák (17:59). O 7 vteřin za ním proběhl cílem druhý Pavel Ulbrich (18:06). A o dalších 5 vteřin zpět byl třetí Miloš Madron (18:11).

Mezi ženami zvítězila Anežka Křížová (19:07). Druhé místo si vyběhla Barbora Rajnoch (19:21) a mezi nejlepší 3 se dostala ještě Eliška Bohdalková (20:13).

Oproti dubnovému závodu zlepšila svůj čas o více než půl minuty a i díky tomu se posunula Eva Drábeková o jedno místo výše. Zvítězila tak v kategorii 40+ časem 20:34. To Blanka Lochmanová zaostala za svým dubnovým časem o 8 vteřin, ale i pro ni to byl posun o jedno místo nahoru a brala stříbro. Pro bronzovou medaili si doběhla Radana Hušáková (21:51).

Tentokrát jsme měli velmi silné zastoupení v kategorii do 15 let. Nejrychleji běžela Michelle Štrálová (24:05). Druhé místo mezi dívkami obsadila Klára Ondráčková (25:10) a třetí Linda Kašparová (28:18).

Mezi chlapci běžel dle očekávání nejrychleji jediný účastník této kategorie Tomáš Hoffelner (24:38), který byl zároveň celkově druhý v kategorii do 15 let.

Podíváme se také na podkategorie běžců, které na místě samostatně nevyhlašujeme. Mezi běžci 50-59 let zaběhli nejlépe Petr Lochman (19:31) a Petra Rappoccio (22:32). V kategorii 60+ pak zaznamenal nejrychlejší čas Milan Svoboda (28:14).

Nejlepší na 10 km

Na 10 km zvítězil stejně jako před měsícem Vojtěch Bližňák (33:45). V kategorii běžců 40+ bral stříbro ve svém 107. závodě u nás Jiří Kabelka (36:52). Třetí v této kategorii pak byl Jakub Andrle (37:30).

Celkově druhý, ale nejrychlejší mezi běžci do 40 let, byl Vojtěch Zahradník (36:15). Mezi nejlepší 3 v této kategorii se dostali ještě Vojtěch Zahradník (38:33) a zástupce našeho partnera Mercuria Laser Game Jakub Švec (38:47).

Při vyhlášení nejlepších žen jsme udělali tenisovou terminologií dvojchybu, když jsme opomenuli první 2 v cíli. Za to se moc omlouváme, ale zrovna jsem při jejich doběhu věnovali pozornost běžci, který na tom nebyl úplně dobře kvůli dehydrataci. Dle našich informací se ale nakonec vše obešlo bez větších komplikací...

A tak jsme nejprve jako vítězku označili Janu Jelínkovou (43:26). Ta, jak se později ukázalo, doběhla ve skutečnosti třetí.

Těsně pod 40 minut se totiž dostala vítězka Tereza Palírová (39:59) a druhé místo si vyběhla Kateřina Dubjáková (40:48). Obě jsme odměnili alespoň na opakovaném ceremoniálu a snad nám odpustí :)

V kategorii 40+ už se to z naší strany obešlo bez karambolů. Zvítězila Barbara Bencová (43:05). Druhá doběhla do cíle Lenka Bartošová (47:22) a třetí další Lenka, Bartošová (49:28).

Ještě se podíváme na podkategorie 40+. A sice ve věku 50-59 let zaběhli nejlepší čas Jan Jirovský (42:58) a již zmíněná Lenka Bayerová. V kategorii běžců 60+ zvítězili Ladislav Čmelík (47:42) a ve svém 99. startu u nás Anna Křepelová (59:27).

Díky a v červnu na viděnou dvakrát

Šestým závodem jsme ukončili první polovinu letošního ročníku našich závodů na 5 a 10 km v Braníku. Jak asi víte, tak odměňujeme mimo nejlepších také ty, kdo s námi chodí pravidelně. A aktuálně máme 13 běžců, kteří mají pro letošek splněno 6 závodů, tedy zatím ani jednou nevynechali. Tyto můžeme označit za naše "Věrné běhny" a brzy jim pošleme odměnu :)

Děkujeme všem, kteří dorazili na tento závod. Na viděnou se budu těšit na Trailu Zlíchovskými vyhlídkami (14. června) a na pokračování pravidelných běhů na 5 a 10 km (28. června). Poděkování patří také našemu partnerovi Lifefood, kteří dorazili se stánkem a ochutnávkou na náš závod.

Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.