Podzimní půlmaraton jak se patří

Ranní mlha, barevné listí, příjemná teplota na běh a na závěr slunce. A samozřejmě kvalitní výkony na trati. Prostě podzimní půlmaraton se vším, co k tomu patří.

Startujeme

Na start půlmaratonu se postavilo 174 běžců. A těší nás, že se všichni závod dokončili. To se tak často na půlmaratonech nevidí. Skvělá práce. Navíc padli také v hodně případech osobní rekordy!

aIMG_9564.JPG

Za pomoc s dosažením osobních rekordů děkujeme vodičů: Honza Seidl (1:40), Ctibor Kačer (1:45), Karel Kodr (1:50) a Enrico Fiala (2:00). Díky!

aIMG_9547.JPG

Doprovodný závod na 5 km

Na start doprovodného závodu se postavilo 26 závodníků a závodnic.

IMG_9585.JPG

Jako první cílem proběhl Vítězslav Král. A bral s námi druhé zlato během 8 dní. Minulý týden totiž vyhrál náš každoměsíční závod na 5 km v kategorii 40+. Tentokrát mu stačil o 26 vteřin horší čas, 18:18. Pro stříbrnou medaili si doběhl Vojtěch Vráblík, který za vítězem zaostal o 37 vteřin. A dalších 11 vteřin zpět byl třetí Jiří Pavliš (19:06).

IMG_9910.JPG

Mezi ženami zvítězila na 5 km Barbora Bydžovská (20:10). A na stupních vítězů ji doplnily dvě závodnice jejichž manželé běželi půlmaraton. Tedy Petra Kubíčková (22:00) a Ester Šebková (23:54). Na půlmaraton se naopak více dařilo zástupci z rodiny Šebkových :)

IMG_9906.JPG

Tentokrát bylo velké zastoupení v dětské kategorii a tak jsme vyhlásili zvlášť holky a kluky. Mezi holkami neměla konkurenci (doslova) Berenika Černá (31:06). Ale dařilo se jí i celkově, když mezi běžci mladšími 15 let byla na celkovém druhém místě.

IMG_9892.JPG

Martin Perger si doběhl v čase 23:51 pro vítězství v kategorii do 15 let. Druhé místo mezi kluky obsadil Hubert Černý (31:11) a bronzový byl Vincent Kučera (35:29).

IMG_9903.JPG

Nejlepší na půlmaraton

Děkujeme za ceny pro nejlepší běžce, které věnovali naši partneři pivovar Moucha, Lifefood, Mercuria Laser Game a Bowling Radava.

IMG_0781.JPG

Ve skvělé formě se na podzim na našich závodech představuje Vojtěch Bližňák. A potvrdil to také na tomto závodě, když zaběhl půlmaraton za 1:15:08 a celkově zvítězil. Dle tabulek Běhej.com zaběhl svůj nejlepší čas na půlmaraton a také to je šestý nejlepší čas naší trati. V kategorii do 40 let si doběhl pro druhé místo Španěl Santiago Berenguer (1:16:36). Mezi nejlepší tři se dostal ještě Martin Muzikář (1:18:09), který stejně jako Vojta sbírá na našich letošních závodech jednu medaili za druhou.

IMG_0820.JPG

Dalibor Bartoš doběhl v čase 1:15:52 celkově druhý a zároveň zvítězil v kategorii 40-49 let. Jeho čas je sedmým nejlepším v historii našeho závodu. Další medaile cinkla pro Jiřího Kadlece, který ve svém osobním maximu (dle Běhej.com) 1:23:44 bral stříbro. A jen 7 vteřin za ním byl bronzový Radek Hart (1:23:51).

IMG_0817.JPG

Mezi běžci 50 let a staršími zvítězil Yuriy Momot (1:24:49). Druhým v pořadí této kategorie byl Ondřej Kreidl (1:29:27). A třetím místo si vyběhl Zbyněk Adamec (1:32:51).

IMG_0814.JPG

Mezi ženami zvítězila v sedmém nejrychlejším čase naší trati Natálie Vašíčková. A její čas zaběhnutý 28. 10. stojí za to: 1:28:10. Jestli to byl úmysl, tak klobouk dolů :) Druhé místo putuje na Plzeňsko díky Tereze Dědičové (1:31:34). A třetí doběhla Klára Kubelková (1:33:44), místo které jsme omylem vyhlásili celkově pátou Lucii Novákovou. Ještě jednou se omlouváme a vše brzy napravíme i předáním medaile a ceny.

IMG_0811.JPG

V kategorii 40-49 let zaběhla nejrychlejší čas Pavla Hochmanová (1:38:42). Stříbro pro sebe získala za čas 1:42:55 Radka Laryšová bronz patří Lence Bartošové (1:45:06).

IMG_0805.JPG

První v cíli mezi běžkyněmi v kategorii 50+ byla Vladimíra Šebková (1:51:48). Stříbrnou medaili brala v 87. závodě s námi Anna Křepelová (2:03:31) a bronz patří Evě Rötlingové (2:03:57).

IMG_0800.JPG

V kategorii běžců 60+, kterou na místě nevyhlašujeme, si nejlépe vedl Lubomír Svátek (1:47:57). Mezi ženami byla v této kategorii bezkonkurenční Anna Křepelová, která se dokázal prosadit i v celkovém pořadí vyhlašované kategorie 50+.

IMG_0376.JPG

Děkuji všem účastníkům, že jste si v silné konkurenci podzimních závodů vybrali náš půlmaraton a budu se těšit v listopadu na viděnou! Vytvořili jste opět skvělou atmosféru. Mimo partnerů, kteří věnují ceny pro nejlepší, patří díky také Pencu za pitný režim a Top4Running.