Loading…

Po osmé v Rokli

25. May 2023
Celkem 159 běžců přilákal náš osmý závod v Modřanské rokli. Odměnou jim bylo příjemné běžecké počasí a všudypřítomná zeleň.

Startujeme

Před samotným startem jsme si dali s Tomem, který mimo jiného také vymýšlel trať závodu, rozcvičku.

V 18:00 vystartovala první skupina běžců čítající 69 hlav na delší 15 km trať. Netradičně početnější pole přilákal závod na 8,5 km. Tu si zaběhlo celkem 90 běžců a běžkyň.

Nejlepší na kratší

Nástrahy 8,5 km trati zdolal jako první Patrik Jurkiewicz (38:43), který zároveň zvítězil v kategorii 40+. Druhým v pořadí této kategorie byl celkově třetí Jan Hušák (41:01). Bronz si vyběhl Tomáš Uhlíř, který za Honzou zaostal o 24 vteřin.

Celkové druhé místo a vítězství v kategorii do 40 let si vyběhl Jiří Kazda (40:42). Druhý v kategorii byl Michal Kamas (42:09), který v cílové rovince o 1 vteřinu udolal třetího Šimona Mareše.

Mezi ženami to bylo v souboji o vítězství napínavé až do samotného závěru. První a druhou dělilo jen 12 vteřin. Více sil v cílové rovince měla Miroslava Grešová (45:23). Druhé místo brala Martina Jansová. A pro bronz v kategorii do 40 let si doběhla Žaneta Lerchová (48:01).

V kategorii 40+ si pro vítězství doběhla celkově třetí žena v pořadí Eva Drábeková (46:24). Mezi nejlepší 3 v této kategorii se dostaly ještě Radana Hušáková (48:01) a Andrea Šuláková (51:39).

Podíváme se ještě na podkategorie, které na místě nevyhlašujeme. Nejlepší čas mezi muži ve věku 50-59 let zaběhl Marek Krátký (45:35). V kategorii 60+ to byla nejstarší účastník Jiří Sládek (1:23:39), který letos oslaví 73. narozeniny. Skvělý výkon!

Nejlepší na delší

Stejně jako na kratší trase, tak i na delší zvítězil běžec z kategorie 40+. Letošní nováček v této kategorii Martin Smetana vyhrál závod v čase 1:05:39. Ricardo Goncalves bral druhé místo v této kategorii (1:07:30). A z bronzu se mohl těšit Ondřej Pangrác (1:08:09).

Druhý celkově Santiago Berenguer (1:06:50) zaběhl nejrychlejší čas mezi běžci v kategorii do 40 let. Zbylí dva běžci z pódia byli Petrové. Druhý Petr Girard (1:09:27) a třetí Petr Eliáš (1:10:21).

V ženské kategorii zvítězila Barbora Zavřelová (1:15:59) před Ester Šlechtovou (1:16:34). Třetí místo v kategorii do 40 let si vyběhla Jana Fataciunová (1:25:26).

Hana Riegerová zvítězila čase 1:20:22 v kategorii 40+. Za svými zády nechala druhou Svatoslavu Kacířovou (1:28:55) a třetí Báru Urbánkovou (1:29:11).

Mezi běžci v podkategorii 50-59 let zaběhli nejrychlejší časy Aleš Princ (1:15:09) a Jitka Polívková (1:38:42).

Díky a brzy ahoj

Díky všem, kteří jste dorazili. Dle ohlasů po závodě to vypadalo, že se závod líbil. Já jsem rád, že se všichni dostali v pořádku do cíle bez větších zranění. Budu se těšit na viděnou na některém z našich dalších závodů:

Děkujeme také našim partnerům, kteří věnovali ceny do tomboly a pro nejlepší v závodě. Byli jimi pivovar Moucha, Lifefood, Top4Running, Bowling Radava, Mercuria Laser Game a Studio Cíl.