Obhajoba se vydařila

3. Prosinec 2022
Vítěz říjnového squashového turnaje VAŠÍ LIGY v Plzni, Martin Regner, obhájil titul. Ve finále porazil svého parťáka Lukáše Vrbu poměrem 3:0 na sety.

Prosincový turnaj

V sobotu 3. prosince se na Doubravce sešlo 15 nadšených squashistů a squashistek. Nejprve si zahráli ve 4 skupinách zápasy na 2 hrané sety a potom následovaly boje o konečné umístění, kde se hrálo na 2 vítězné. První 2 z každé skupiny postoupili do horního pavouka. Zbytek se utkal o titul žumpakrále.

Všichni favorité si postup ze skupiny pohlídali. Jen ve skupině B se schylovalo k překvapení, když Martin Regner byl jen pár míčků, aby svoji skupinu nevyhrál. V zápase s Honzou Hermou hráli nerozhodně 1:1 na sety, ale Martin uhrál o 3 míče více.

Jdeme do finále

Ve skupině D to bylo napínavé do posledního míčku. Pavel Kamír hrál s Milanem Bednaříkem nerozhodně 1:1 po setech 11:9 a 9:11. O vítězi skupiny tak muselo rozhodnout celkové skóre. To měl o 4 míčky lepší Milan. Milan pak využil příznivějšího losu ve čtvrtfinále a stejně jako v říjnové turnaji se dostal do semifinále.

Do semifinále zamířil také Tomáš Holub, který překvapivě porazil poměrem 2:1 na sety Pavla Macha. V semifinále už k překvapení nedošlo. Postup o vítězství si zajistili oba favorité Lukáš Vrba a Martin Regner.

Nejlepší na turnaji

Protože jsme měli dost času, poslední zápasy si všichni zahráli na 3 vítězné. A bylo to dobře. Protože v zápase o bronz to přineslo napínavý souboj do posledního dechu. Poměrem 3:2 na sety v něm zvítězil Tomáš Holub nad Milanem Bednaříkem a bral svoji historickou třetí medaili z turnajů VAŠÍ LIGY.

Finále bylo plné krásných výměn, ve kterém nakonec zvítězil Martin Regner nad Lukášem Vrbou 3:0 na sety. Vrátil mu tak porážku z listopadového kola VAŠÍ LIGY.

Žumpakrálem jsem se stal já :) V zápase o tento prestižní titul jsem porazil říjnového žumpakrále Láďu Mrázka.

V turnaji hráli také 4 ženy. Nejvíce se dařilo Verče Novákové, která skončila na celkovém 12. místě. O místo za ní mezi ženami i celkově byla Eva Janečková. A ženský bronz brala po přímém souboji s Janou Bednaříkovou Eva Zámečníková.

Děkuji všem, že jste na turnaj dorazili. Užijte si pohodové Vánoce a na squashovém turnaji se budu těšit na viděnou v sobotu 11. února.