Novoroční déjà vu

1. Leden 2023
Ještě v půlce prosince to vypadalo, že místo bot budeme muset nazout běžky. Nakonec ale bylo úplně stejně jako před rokem na Nový rok regulérně jarní počasí. A nejen počasím byl závod stejný, protože 3 ze 4 vítězů obhájili své loňské vítězství.

Jak na Nový rok...

Chtěl jsem napsat, že šlo o jarní novoroční běh, ale pak přišlo déjà vu, že už jsem o tom někdy psal. A opravdu. Přesně před rokem :) Tentokrát bylo ještě o 5 stupňů více (15 °C). Tak jsme zvědav co přijde za rok :)

Do závodu na 10 km odstartovalo v příjemném jarním počasí 104 běžců.

Dalších 75 jich následovalo na 5 km o 5 minut později.

Nejlepší na Nový rok - 5 km

Vypadá to, že někteří běžci se u nás specializují na novoroční závody. Prvním z nich je Pavel Wohl, který vyhrál i před rokem. Tentokrát běžel o 5 vteřin rychleji a čas 16:00 je šestým nejrychlejším naší trati. Druhý v kategorii do 40 let doběhl do cíle Martin Muzikář (17:04) a třetí Robert Mitáš (18:06).

Stejně jako Pavel, tak i Anna Lottmann obhájila své loňské prvenství z novoročního klání. Ta se zlepšila o 21 vteřin na 18:39. Druhá byla jen o 4 vteřiny za ní Markéta Formánková (18:43). A pro třetí místo si doběhla Petra Čerenková (21:23).

Celkově druhý doběhl do cíle Josef Procházka v čase 16:26 a o více než minutu zvítězil v kategorii 40+. Druhé místo v kategorii, stejně jako před rokem, obsadil Michal Dražan (17:28), když v těsném finiši předběhl v posledních metrech Vítězslava Krále (17:30).

Mezi ženami v kategorii 40+ zaběhla nejrychlejší čas Radana Hušáková (22:03). Na stupních pro nejlepší 3 v kategorii ji doplnily Lenka Bartošová (22:53) a Jana Čerteková (23:58).

V kategorii běžců mladších 15 let zvítězil Ondřej Plic, který v čase 17:39 doběhl na skvělém šestém místě v celkovém pořadí. Pravděpodobně také stanovil rekord v této věkové kategorii, ale tyto statistiky si nevedeme. Ve skvělém čase 19:04 byl druhým v pořadí této kategorie Denis Čermák. Oproti loňskému novoročnímu závodu se zlepšil přesně o 2 minuty! A pro třetí místo si stejně jako před rokem doběhla Valerie Chalupníková (23:05).

V podkategorii běžců 50-59 let , kterou na místě samostatně nevyhlašujeme, zvítězil mezi muži celkově druhý Josef Procházka. Mezi ženami v této podkategorii byla nejrychlejší Vladimíra Šebková (26:16). V podkategorii 60+ zaběhli 5 km nejrychleji Pavel Jelínek (23:52) a Štěpánka Vitovská (29:25).

Nejlepší na Nový rok - 10 km

I na 10 km obhájil vítězství z loňského novoročního závodu Karel Splítek (33:48). V kategorii do 40 let si druhé místo pohlídal celkově třetí Štěpán Hájek (36:35). A třetí místo v kategorii bral Daniel Jordán (39:20).

Druhý nejlepší čas tohoto závodu na 10 km zaběhl Jiří Kabelka (36:17) a zvítězil v kategorii 40+. Jiří Bradáč bral stříbro v kategorii za 36:49. A mezi nejlepší 3 se vešel ještě Tomáš Horák (37:25).

Jedinou celkovou kategorií, která zůstala bez obhajoby loňského vítězství, byla ženská na 10 km. Celkově v ní zvítězila Renáta Pazderová (41:51), která brala zlato v kategorii 40+. Druhé místo v kategorii si vyběhla Petra Davídková (45:34) a třetí Dita Punčochářová (46:21).

Mezi ženami do 40 let zaběhla nejrychlejší čas Lucka Kuklíková (43:49). Stříbrnou medaili si vyběhla Eliška Netíková (43:53) a bronzovou Tereza Mattsson (44:38).

Měli jsme také zástupkyně v kategorii běžců do 15 let na 10 km, což nebývá úplně běžné. V čase 1:12:49 tak zároveň získala zlato Karolína Kunstátová.

Jan Jirovský (42:00) byl nejrychlejší v podkategorii běžců 50-59 let. Mezi ženami to byla Renáta Pazderová, celková vítězka mezi ženami. Mezi běžci 60+ zvítězil ve skvělém čase 40:58 Jiří Suchý.

Děkujeme a brzy na viděnou

Děkujeme všem běžcům, kteří si našli cestu na náš první letošní závod. Poděkovat bychom chtěli také našim partnerům, kteří zůstávají ve stejném složení jako v loňském roce: pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.