Nejvyšší letošní účast

28. Duben 2022
Letošní rekordní účast 247 běžců a běžkyň přilákal dubnový závod VAŠÍ LIGY na 5 a 10 km. Tentokrát se navíc vše obešlo i bez přešlapů ve vyhlašování :) Na viděnou v květnu.

Do závodu na 10 km, který startoval v 19:00, vyrazilo 159 účastníků.

O 5 minut později je následovalo startovní pole čítající 88 hlav.

Nejlepší na 5 km

V čase 16:16 doběhl do cíle Lukáš Nevařil a stal se vítězem závodu na 5 km. V těsném souboji o druhé místo byl rychlejší Jaroslav Píšek (16:39) před třetím Šimonem Beránkem (16:43).

Nejlepší tři běžci v kategorii 40+ byli velmi vyrovnaní. První z nich doběhl do cíle Jiří Kadlec (18:04). Poté proběhl cílovou čarou Václav Chadim (18:18) a o 2 vteřiny za ním bronzový Petr Lochman (18:20).

Mezi ženami zvítězila poměrně jednoznačně Tereza Javůrková (19:46), druhá byla Emma Daroles (21:12) a třetí v kategorii do 40 let Renata Vosátková (22:02).

V kategorii 40+ mezi ženami brala zlato Blanka Lochmanová (21:39). Druhé místo si vyběhla Radana Hušáková (22:15) a mezi nejlepší tři se dostala ještě Kateřina Podrabská (24:27).

Jedinou a tedy nejlepší dívkou v kategorii do 15 let byla Iva Maršíková (29:58).

V kategorii 50-59, kterou na místě nevyhlašujeme, si připsal nejrychlejší čas Jaroslav Lebeda (20:36) mezi muži a Hana Navrátilová (29:07) mezi ženami. Z běžců starších 60 let zaběhl 5 km nejrychleji Pavel Jelínek (653).

Nejlepší na 10 km

Čtvrté vítězství ve čtvrtém závodě u nás si připsal Daniel Noah. Trať na 10 km zdolal za 33:22. Jeho nejbližším pronásledovatelem byl Pavel Wohl (33:46). Jen o dalších 9 vteřin za ním proběhl cílem třetí Stanislav Rada (33:55), který ve finiši přesprintoval čtvrtého Vojtu Bližňáka.

Prvním mužem v kategorii 40+ byl celkově šestý Pavel Novák (35:26). O 8 vteřin za Pavlem doběhl do cíle druhý v této kategorii Jiří Kabelka (35:34). A jen dalších 12 vteřin trvalo než jsme znali kompletní medailisty. Zasloužil se o to Ondřej Sedláček (35:46).

Byli jsme svědky velmi rychlého času v ženské kategorii. Třetí historicky nejlepší výkon naší trati 35:53 zaběhla Markéta Gajdorusová a naprosto suverénně zvítězila. Druhá v cíli Yazmin Vallejo byla za vítězkou o více než 3 minut zpět (39:02). Bronzovou medaili si vyběhla Anna Hill za 39:19.

Markéta Teodoridu (47:24) zvítězila mezi ženami v kategorii 40+. Druhé místo brala Lenka Bartošová (48:05). A mezi nejlepší tři běžkyně dubnového závodu na 10 km se dostala ještě Anna Gunarová (49:50).

Pavel Novák byl nejrychlejší v kategorii 40+ a nejlepší čas zaznamenal i v nevyhlašované kategorii 50-59 let. Ve stejné kategorii byla mezi ženami nejrychlejší Anna Gunarová. Ta se prosadila na třetím místě i v celkové kategorii 40+. Mezi šedesátníky a více jsme měli shodně jednoho zástupce mezi ženami i mezi muži. Byli jimi Anna Křepelová (56:14) a Jan Kozák (49:09).

Díky a v květnu na viděnou dvakrát

Děkujeme našim partnerům, kteří věnuji ceny do letošního ročníku našich běžeckých závodů na 5 a 10 km. Jsou jimi pivovar Moucha, Lifefood, Topsports centrum, Top4Running, Mercuria Laser Game, Bowling Radava, Bootcamps, SLS3, Complex Fitness a Get Out Fun.

Díky patří samozřejmě také všem běžcům, kteří dorazili na závod, a jejich podporovatelům. Vytvořili jste opět parádní atmosféru. V květnu se uvidíme dvakrát: