Muži na Nový rok pokořeni

3. Leden 2020
Prvního závodu desátého ročníku našich běhů se zúčastnilo 216 běžců. A první v cíli byla žena! Sami jsme byli překvapeni. Julia-Anna Lily Bell totiž nechala za sebou všechny své mužské soupeře a v čase 17:06 zvítězila v novém ženském rekordu na 5 km.

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Novoroční závod přilákal 126 běžců na 10 km. A jen jeden z nich závod nedokončil.

IMG_1212.JPG

O 5 minut za běžci na 10 km už své hodinky startovalo 90 běžců na 5 km.

IMG_1225.JPG

Nejlepší na 5 km

Za ceny pro nejlepší běžce v tomto závodě patří díky našim partnerům Lifefood a pivovar Moucha.

První v cíli se objevila 18 letá Julia Anna Lily Bell. Zvítězila v čase 17:06, což je nový ženský rekord naší trati. V šestém nejrychlejším výkonu naší trati získala stříbro Lujza Sláviková (18:32) a pro ženský bronz si doběhla Katarína Pomorská (21:23).

IMG_1695.JPG

O 26 vteřin za vítězkou byl v cíli Jan Svatoň (17:32), který v těsném finiši porazil Matěje Nového (17:34). Pro bronz si doběhl Ondřej Šíp (17:47).

IMG_1698.JPG

Pavel Tall zvítězil v kategorii 40+ a celkově byl na 8. místě s časem 18:32. Opět se tak mohl těšit na výhru v podobě piva, které uvařila jeho dcera, sládková v pivovaru Moucha. Druhý v této kategorii byl Jiří Šebek (18:59), nováček v této kategorii, a třetí byl Jan Jirovský (20:22).

IMG_1683.JPG

V ženské kategorii 40+ se z vítězství radovala Monika Kadlecová (22:20). Druhé místo obsadila Jiřina Bílková (23:29) a třetí Michaela Jungová (24:54).

IMG_1681.JPG

Měli jsme také dva zástupce v kategorii do 15 let. Lepší z nich byl Jakub Kadlec (25:50) a na druhém místě doběhl Karel Jech (26:10).

IMG_1677.JPG

Nejlepším běžcem v nevyhlašované kategorii 50-59 let zvítězil Pavel Tall, celkový vítěz kategorie 40+. V ženské kategorii 50-59 let byla nejlepší Vladimíra Šebková (26:11). Z účastníků starších 60 let měl nejlepší čas Zdeněk Vejvoda (26:25) a mezi ženami to byla Jaroslava Marounková (27:42), která měla štěstí a odnesla si pivo Moucha z tomboly.

IMG_1344.JPG

Nejlepší na 10 km

Na 10 km už se muži zaskočit nedali. Karel Splítek vyrovnal desátý nejrychlejší čas naší trati (33:22) a o v těsném závěru byl v cíli o 2 vteřiny před Tomášem Mikou (32:24). V kategorii do 40 let se na stupně vítězů dostal ještě Michal Burian (35:47), celkově čtvrtý.

IMG_1707.JPG

Celkové třetí místo obsadil Petr Bena a čas 35:03 znamenal vítězství v kategorii 40+. Druhý v této kategorii byl v cíli Jiří Kabelka (36:27), který na stupních pro běžce v kategorii 40+ nesmí chybět. A tentokrát se na ně dostal i Martin Janda (38:20).

IMG_1693.JPG

Mezi ženami v kategorii do 40 let byla nejrychlejší Markéta Formánková (42:42), ale bohužel jsme si ji nepoznačili jako ženu a při vyhlášení ji zapomněli vyhlásit. Vše se vysvětlilo, správná medaile byla předána po vyhlášení a na opakování ceremoniálu naštěstí netrvala, protože ostatní už byli tou dobou pryč. Druhá byla Zdenka Picková (43:58), kterou jsme původně označili za vítězku této kategorie. A třetí doběhla Petra Kubíčková (44:55).

IMG_1704.JPG

V kategorii 40+ už proběhlo vyhlášení bez komplikací. Nejlepší v ní byla celkově nejlepší žena na 10 km Andrea Suldesová (40:43). Pro místo druhé si doběhla Dana Jiřičná (43:55) a třetí byla Petra Davídková (44:37).

IMG_1689.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl nejlepší vítěz 40+ Petr Bena a druhá mezi ženami ve 40+ Dana Jiřičná. Mezi běžci nad 60 let byl nejlepší letošní nováček v kategorii Randy Pankevicz (42:38) a ženy zastoupení v této kategorii neměly.

IMG_1468.JPG

Krásný rok 2020

Děkujeme, že jste s námi běžecky vstoupili do roku 2020 a přejeme, ať se v něm daří nejen po sportovní stránce. My do pořadatelského týmu očekáváme letos 2 přírůstky, tak přejeme Pétě a Adéle, ať jsou jejich potomci zdraví! A oběma holkám díky za jejich věrnou výpomoc při našich závodech! :)

Další závod nás čeká na konci ledna v sobotu 25. ledna.