Desítka za 38

27. Červen 2019
Rekordy tentokrát nelámali běžci, ale rtuť teploměru. V Doksanech na Litoměřicku meteorologové naměřili 38,9 °C. To je nový červnový teplotní rekord v Česku. A za 38 (minut) doběhl do cíle také nejrychlejší na 10 km. Náhoda?

Vedro, že by jeden běžel

Na červnový závod se sešlo 110 běžců. Což je i tak slušná účast. Protože rekordy tentokrát překonávaly spíš teploty. Na 10 km se tak do první řady dostal i Pavel Koloc :) Celkem vystartovalo 56 běžců.

PBT-277.JPG

Jste skvělí, protože až na jednu všichni závod dokončili. Nebudeme ji jmenovat, ale když Monika Kadlecová zjistila, že není občerstvovačka na každém kilometru, vrátila se raději do cíle :)

Nezvykle skoro stejně početné pole jako na 10 km vyrazilo i do kratšího závodu na poloviční vzdálenost. Celkem se do něj vrhlo 54 běžců.

PBT-284.JPG

Děkujeme našemu partneru Lifefood za možnost ochutnat jejich produkty a také si jejich dobroty zakoupit za zvýhodněné ceny přímo v místě závodu.

PBT-272.JPG

Kdo se neuvařil na 5 km

Běhat ve vedru je um a nejeden běžec se uvařil. Vzhledem k počasí ve skvělém čase 17:14 zvítězil Lukáš Nevařil. Na druhém místě byl Jakub Maleček (17:26). A třetí doběhl Jan Svatoň (17:42), který opět zajistil stupně vítězů i pro svoje dvě dcery.

PBT-396.JPG

V kategorii 40+ zvítězil Robert Pepperný, který byl s časem 19:15 dokonce o 7 vteřin rychlejší než při květnovém měření sil. Do nejlepší trojice v této kategorii se vešli ještě Wolfgang Tillman (19:31) a Zdeněk Šebelka (20:03).

PBT-392.JPG

Miriam Stewartová získala čtvrté letošní zlato v kategorii 40+. Navíc v čase 22:30 tentokrát mezi ženami vyhrála i celkově. Druhé místo z května obhájila Katarína Třísková (23:17). A na stupních vítězů je doplnila ještě Jana Chocholová (23:27).

PBT-391.JPG

Katarína Pomorská byla jediná z trojice nejlepších žen v kategorii do 40 let, která zůstala na vyhlášení. Druhá Lujza Sláviková (23:50) a třetí Martina Sobotová (24:57) zřejmě odběhly na svlažení k vodě.

PBT-395.JPG

Dětí do tentokrát bylo jako smetí, a tak jsme vyhlásili zvlášť kluky a holky. Mezi kluky vyhrál Adam Koukal (21:51) a druhý byl Pavel Maleček (27:04).

PBT-389.JPG

Mezi holkami do 15 let zvítězila Eliška Lukavská (26:14) a druhá byla Ema Jámborová (28:58), která letos slaví 9. narozeniny.

PBT-390.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let zvítězil mezi muži Wolfgang Tillman, druhý z vyhlašované kategorii 40+. Mezi ženami byla nejrychlejší v kategorii 50-59 let Miriam Stewartová, vítězka 40+. Mezi muži v kategorii 60+ byl nejrychlejší Milan Svoboda (28:00).

PBT-327.JPG

Teploty 38 °C tentokrát způsobily to, že nejlepší na 10 km se pod 38 minut nedostal. Radek Dragoun to měl ale těsně. V čase 38:04 zvítězil. Druhý Milan Langr byl o půl minuty za vítězem (38:36). Na stupně vítězů se dostal také Pavel Kříž, který byl sice celkově čtvrtý, ale před ním byla i nejlepší žena. Medaili pro svého potomka tak získal.

PBT-399.JPG

Nejlepší ženou byla Tereza Zuzánková. V čase 39:41 byla dokonce celkově třetí! Druhá žena za ní zaostala skoro o 5 minut a byla jí Eva Novotná (44:32). Mezi nejlepší tři se dostala ještě Veronika Jančová (46:08).

PBT-398.JPG

V kategorii 40+ zvítězil celkově pátý Radek Dvořák (40:14). Rastislav Dobrovodský zaběhl čas 43:30 a bylo z toho stříbrné umístění v kategorii. Bronz za čas 44:02 bral Tomáš Petrák.

PBT-394.JPG

V ženské kategorii 40+ brala zlato Lucie Krátká za 48:11. Druhá byla Lenka Bayerová (48:59) a třetí Eva Štěpánková (50:30).

PBT-393.JPG

V nevyhlašované kategorii 50-59 let byl nejlepším běžcem Miroslav Basel (49:17) a ženou Lenka Bayerová, druhá ze 40+.

PBT-355.JPG

Děkujeme našim partnerům Lifefood, pivovar Moucha, SaunaSpot, Topsport centrum a nově také Runature.cz.

Pravidelné běhny

Jako každý rok, i letos odměňujeme naše pravidelné běhny. Tedy běžce, kteří se zúčastní alespoň 6 závodů v ročníku. Získávají relax v Sauna Spotu a dostanou se také do slosování o hlavní ceny. Hned 10 běžců to zvládlo v prvních 6 závodech. Po červnovém závodě se k nim přidalo dalších 5: Pavel Koloc, Lujza Sláviková, Pavel Jelínek, Veronika Jančová a Lukáš Král.

Děkujeme všem, kdo dorazili na červnový závod a zaběhli si s námi i v extrémních podmínkách. Těšit se budeme na dalším běhu ve středu 31. července. Po tomto závodě navíc bude vyhlášení v pivovaru Moucha.