Běh modřanskou džunglí

23. Červenec 2021
Dostatek vláhy a slunce během letošního léta vytvořil z Modřanské rokle doslova džungli. Spousta rostlin, kopřivy větší než lidé, potůčky tam, kde normálně nejsou. Běžci si s tím ale poradili parádně.

Pošesté v rokli

Celkem pošesté v historii našich závodů jsme přivítali běžce v Modřanské rokli. Tentokrát se zúčastnilo 79 běžců. Více (40) jich vystartovalo do závodu na 15 km, ale 2 z nich nakonec běželi jen 8,5 km, protože na rozdvojce špatně odbočili.

DSC_8159.JPG

O 10 minut později následovala vlna 39 běžců na 8,5 km.

DSC_8181.JPG

Obrovské poděkování patří trojici Mario Drosc, Nicole Rauvolfová a Jan Trčka. Až do příjezdu našeho cyklisty se přibližně na 3. km postarali o Janu, které se špatně dýchalo. Vše nakonec dobře dopadlo. Trojice se zdržela přibližně 20 minut a pak společně doběhla do cíle. Tohle je víc než dobrý čas v cíli!

DSC_8364.JPG

Nejlepší na 8,5 km

Prvním běžcem v cíli byl Jiří Malý, nicméně se jednalo o běžce, který špatně odbočil a původně běžel s běžci na 15 km. Nicméně běžel skvěle! Časem 40:22 by to bylo na druhé místo na 8,5 km. Vítězem na 8,5 km se stal v čase 39:50 Patrik Jurkiewicz, který zároveň zvítězil v kategorii 40+. Na druhém místě v této kategorii doběhl Štěpán Kroupa (43:22) a bronz si vyběhl Ondřej Homolka (46:12).

První tři mužské závodníky v kategorii do 40 let na 8,5 km dělilo jen 9 vteřin. V těsném závěru měl nejvíce sil Jiří Pavliš (40:43). Druhé místo uhájil Jan Hrubý (40:51) o 1 vteřinu před třetím Jakubem Sládkem (40:52).

DSC_8389.JPG

V ženské kategorii do 40 let a i celkově zvítězila Julie Roznosová (48:07) o 8 vteřin před druhou Eliškou Hrabáčkovou (na fotce). Třetí v kategorii byla Veronika Laššáková (54:58).

DSC_8386.JPG

Tereza Eliášová byla celkově třetí ženou v cíli a zároveň zvítězila v kategorii 40+ v čase 49:56. Pro druhé místo si doběhla Klára Šafránková (51:49), třetí byla Ludmila Hobzíková (52:37).

V nevyhlašované kategorii běžců 50-59 let byl nejrychleji v cíli Jiří Sladký (50:08) mezi muži a Monika Dudášová (55:07) mezi ženami. Jediným zástupce mezi běžci staršími 60 let byl Stanislav Janovský (1:02:03).

DSC_8316.JPG

Nejlepší na 15 km

Tomáš Maceček (1:03:25) zvítězil na 15 km s pohodlným náskokem 2 minut před druhým Ondřejem Váchalem (1:05:35). Mezi nejlepší tři v kategorii do 40 let se dostal ještě Petr Eliáš (1:13:14).

DSC_8398.JPG

V kategorii 40+ zvítězil Ondřej Pangrác (1:11:24), kterému se tak vyplatil podrobný průzkum trati před startem. V patách mu byl druhý v kategorii Bohumil Rohlíček (1:11:56). Jiří Kadlec si v čase 1:13:47 doběhl pro bronz v kategorii.

Nejlepší ženou na 15 km byla Marie Šumníková (1:20:53), která zvítězila s velkým náskokem před druhou Janou Fataciunovou (1:27:59). Pro ženský bronz si doběhla Edita Moudrá (1:32:27).

DSC_8393.JPG

Zbyněk Adamec (1:19:44) byl nejrychlejším běžcem v nevyhlašované kategorii běžců 50-59 let. V kategorii 60+ byl jediným zástupcem Pavel Švácha (1:42:25). Ženy tentokrát na startu v těchto kategoriích nebyly.

DSC_8310.JPG

Díky!

DSC_8411.JPG

Děkujeme všem, kdo dorazili do Modřanské rokli a s poděkováním nesmíme zapomenout ani na naše partnery, kteří věnují ceny do naši trailových závodů. Jsou jimi pivovar Moucha, Top4Running, Lifefood, Bowling Radava a Mercuria Laser Game. Díky také Pencu za pitný režim.