Vyhrál, kdo šel na badminton!

28. Květen 2019
V sobotu 25. května jsme měli na badmintonovém turnaji těžkou konkurenci v podobě semifinálového zápasu hokejového týmu na Mistrovství světa. Nakonec ale vyhrál, kdo šel na badminton...

Rozhodování to muselo být skutečně těžké, po Kubalíkově čtvrtfinálové šlupce do vinglu se ale všem na poslední chvíli z turnaje odhlášeným ani nedivím a chápu je. Podlehnout iluzi, že tentokrát to v semifinále vyjde, bylo v tu chvíli hodně snadné.

Nejprve čtyřhry

Účast na čtyřhrách ještě hokejem neutrpěla. Dorazilo nakonec 20 z 21 přihlášených párů, které jsem rozdělil do 2 skupin. Pokročilé jsem pak nechal hrát ve skupině každý s každým a naplánoval jim ještě zápasy o umístění. Aby toho nebylo málo. Každý pár tak odehrál 8 zápasů.

Ostatní odehráli základní skupiny, poté zápasy o rozřazení do finálových skupin. Každý tak odehrál 8 - 10 zápasů.

ZAJÍMAVOSTI

1. V pokročilých vyhráli základní skupinu bez ztráty setu Winners. Ale pak prohráli semifinále se čtvrtými ze základní skupiny Márou a Pájou. Celkově skončili 3.
  2. V pokročilých se na mě právem zlobili Boží. Minulý turnaj totiž vyhráli Kdo s kým - ti měli jít do pokročilých, Boží ne! Takže příště, 21. září, už se budete všichni hlásit přesně do své kategorie.
  3. Boží se nezlobili dlouho. Nakonec skončili 5. ze sedmi a vyhráli žumpičku. Cenu si ale nevyzvedli, museli rychle utéct.

Jednotlivci

20 kurtů pro 39 hráčů. Kdo měl soupeře, mohl okamžitě na kurt. Je to sice výhoda, ale myslím si, že i hráči na turnaji by příště uvítali, kdyby se hokejoví fanoušci vrátili z hospod a obýváků na kurty.

Ptali jste se mě na výsledek vyšetření Katky Štromerové, bohužel nemám dobrou zprávu. Prasklá achilovka. Katce přeju hlavně aby vše dobře srostlo a trpělivost při návratu.

ZAJÍMAVOSTI

1. Mírně pokročilé vyhrál nováček z Jižní Afriky, Tommy Muszynski. V ČR je asi 14 dní a toto bylo jeho první setkání s badmintonem po tříměsíční pauze.
  2. Středně pokročilé ovládl po matných výsledcích na minulých turnajích Pavel Barkáč a pokročilí už se na něj velmi těší!
  3. Před vyhlášením mi utekla Pavlína Havlíková, tak netuším, jak dopadl její poslední zápas s Láďou Velíškem. Nepředal jsem cenu a medaili, neudělal jsem fotku!
  4. Zdeněk Doležel v pokročilých opět vyhrál skupinu "každý s každým" bez ztráty setu. Jediné štěstí, že tentokrát už se žádné semifinále a finále nehrálo...
  5. Díky menšímu počtu hráčů se všechny turnaje dohrávaly skupinovým systémem (namísto dvou semifinálových a finálových zápasů se hrála skupina o 1. - 4. místo). Díky tomu máme tentokrát mnohem více vítězů žumpiček než kdy jindy! Pouze v pokročilých se hrála jen jedna velká skupina. Za žumpakrále se tak dá považovat celkový vítěz - Zděnek Doležel.

POŘADÍ

Mírně pokročilí
1. Tommy Muszynski, Katka Dvořáková (6.)
2. Zdeněk Loula, Dája Honková (7.)
3. Honza Frančík, Katka Maratová (10.)
5. Mirek Sedláček
9. Rosťa Malý

Středně pokročilí
1. Pavel Barkáč, Pavlína Havlíková (14.)